07.08.2020/13:57

Karanie za brak maseczki niezgodne z konstytucją. Jest decyzja sądu!

Sąd Rejonowy w Kościanie uznał, że konstytucja nie pozwala ukarać za złamanie nakazu zakrywania ust i nosa, a także zakazu przemieszczania się - pisze "Rzeczpospolita".

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • fx 03.05.2021

  To zobacz najnowsze badanie Uniwersytetu Stanford że wirus jest mniejszy o 1000 razy od otworu w maszece
  Tę maszeczki to dobry biznes dla tych co wygrali przetargu a zdrowie to niszco nie dotlenienie krwi powoduje obumieranie komurek które już nigdy się nie odnowio

 • zniesmaczona 08.04.2021

  Wszelkie zakazy/nakazy powinna regulować oddzielna ustawa. Jeśli już wszyscy uznali, że jest stan pandemii, to czy w takim stanie powinny odbyć się wybory? To nie rząd decyduje, co wolno a czego nie wolno obywatelowi. Ingerencja w prawa i wolności człowieka jest zbyt głęboka. Moim zdaniem jest to bezprawie.

 • Student 27.03.2021

  Do IZA jakby ci kazali nosic gowno na glowie tez bys nosila bo nie wazne czy jest zgodne z konstytucja czy nie .Kobieto czy ty jestes madra ,chyba nie.

 • Iza 26.03.2021

  Ludzie noscie te cholerne maseczki. Nie patrzcie czy to jest zgodne z konstytucja. Bo jak bedziecie lezec pod respiratorem to do czego wam bedzie konstytucja. Noscie maseczki dla siebie i dla innych. A jak nie boicie sie koronawirusa to zostancie wolantariuszami a nie zarazacie innych.

 • Veto Góralskie 24.02.2021

  Jeszcze Polska nie zginęła puki my żyjemy.

  Precz z polityką PiS, Po , lewica i wszystkimi pozostałymi. Oni tylko się trzymają koryta, PiS i Andrzej Duda zabił 80 tyś Polaków w 2020 za brak dostępu do lekarza , przez ich nie konstytucyjne obostrzenia wiele osób popełniło samobójstwo

  Musi w Polsce być Rejent, władza w Krakowie. Warszawa nie radzi sobie z niczym, mamy dość nie rozlicznych afer. " Morawiecki " będziecie zap.. za miskę ryżu....

 • Piotrek 19.02.2021

  Czyli co?nie mogą mnie ukarać za brak maseczki?

 • Nick 26.12.2020

  No ciekawe.
  Po pierwsze art 228 p. 1 Konstytucji mówi o tym, że stany nadzwyczajne stosuje się wtedy, gdy zwykłe ustawowe środki okazują się nie wystarczające. A tu są środki ustawowe tj. Ustawa z 5 grudnia 2008 O zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych.
  Po drugie wspomniana ustawa daje Ministrowi Zdrowia wiele argumentów za wprowadzaniem podobnych zakazów, Konkrety: art. 3 p 4.1); art 4 p.1; art. 5 p.1.1)i), art. 46 p.4.3) art 46b 10) oraz 12) 13)

 • Jacek 14.10.2020

  Brawo za opinię

 • Kocham Polske 10.08.2020

  Od czasu kiedy Polska stala sie prywatnym folwarkiem Jaroslawa Malego uchwalane jest prawo wg aktualnych potrzeb bez zastanawiania sie nad funckjonowaniem przepisów w ogolnej materii prawnej. Sadownictwo jest zalezne, prokuratura recznie sterowana a parlament zdalnie sterowany z Zoliborza. Wynikiem jest poglebiajacy sie chaos prawny i ciagle wieksza dezorientacja obywateli

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także