27.05.2016/12:27

Karma dla kotów: mokra czy sucha?

Najważniejsze są proporcje

Indywidualne upodobania kotów bardzo się różnią. Niektóre uwielbiają mokrą, inne chętnie jedzą karmę suchą. Dobrym rozwiązaniem może być mieszany sposób żywienia, czyli podawanie kotom starannie wyliczonych porcji karmy suchej i mokrej. Trzeba jednak wówczas prawidłowo skalkulować proporcje, tak aby zwierzę dostawało odpowiednie dawki energii i składników odżywczych.

– Należy zwrócić uwagę na białko, wartości odżywcze karmy oraz dodatki, jedną i drugą karmą można „przekarmić” kota  – od razu pojawi się problem nadwagi, który szybko odbije się na kondycji pupila. Trzeba ściśle stosować się do informacji producenta – stwierdza Jerzy Nieradzik z Vitakraftu, informując, że w ofercie mokrej karmy dla kotów pojawia się właśnie nowość. Poesie to seria 12 smaków zamkniętych w szalkach i konserwach. Znajdzie się wśród nich galaretka, omlet oraz mięsa w różnych sosach, a także 4 mięsne musy. Produkty oparte są o najwyższej jakości składniki, zaś w recepturze nie ma cukru i sztucznych barwników, skład został dostosowany do dziennego zapotrzebowania żywieniowego kotów.

(WCH)

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.