31.03.2020/14:15

Karolina Szmidt nową prezes Henkel Polska. Janusz Gołębiowski przechodzi na emeryturę

Karolina Szmidt od wtorku 31 marca jest prezesem Henkel Polska. To pierwsza w historii polskiego oddziału firmy Polka, która stanie na jego czele.  Na stanowisku szefowej zastąpiła Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 2006 r.

Szmidt będzie łączyła rolę prezes ze swoją dotychczasową funkcją dyrektor działu HR w Polsce i w regionie Północno-Wschodniej Europy. W tej roli odpowiada za rozwijanie i wdrażanie strategii firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce, Estonii, Litwie i na Łotwie.

Nowa prezes Henkel Polska ma za sobą dwudziestoletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych organizacjach, z czego większość na stanowiskach kierowniczych, między innymi w firmach SC Johnson, Royal Unibrew Polska i Skanska. Z Henklem związana jest od 2015 r., kiedy to objęła stanowisko dyrektor działu HR w Polsce i regionie Europy Północno-Wschodniej.

Dotychczasowy prezes Henlek Polska Janusz Gołębiowski z dniem 31 marca, po 25 latach pracy w firmie przechodzi na emeryturę. Janusz Gołębiowski rozpoczął karierę w Henklu na stanowisku dyrektora finansów i administracji. Od 2006 roku łączył tę funkcję ze stanowiskiem prezesa Henkel Polska.

- Do jego najważniejszych sukcesów trzeba zaliczyć konsolidację działających na polskim rynku ośmiu spółek Henkla pod wspólnym parasolem Henkel Polska, a także ostatnio koordynację programu One!GSC, czyli zmiany struktury organizacyjnej firmy w regionie Europy Północno-Wschodniej. Janusz Gołębiowski odgrywał także kluczową rolę w wielu projektach M&A i Divestments - podkreśla firma w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.