11.12.2018/16:27

Karty przedpłacone dobrym prezentem dla pracownika

 Karty przedpłacone są dla pracowników wartościowym prezentem. Prawie 83% ucieszyłoby się z takiego podarunku otrzymanego od pracodawcy w okresie przedświątecznym. 
  

Jak wynika z badania „Szef pomaga Mikołajowi” przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services w polskich firmach dominującą formą gwiazdkowych prezentów jest przelew lub gotówka – blisko połowa pracodawców wybiera ten rodzaj upominku, a co trzeci w okresie świątecznym wręcza pracownikom bony i vouchery. Coraz częściej pod firmową choinką można znaleźć karty przedpłacone.

Karty przedpłacone są dla pracowników wartościowym prezentem. Prawie 83% ucieszyłoby się z przedpłaconej karty podarunkowej otrzymanej od swojego pracodawcy w okresie okołoświątecznym. Dla ponad połowy ankietowanych (56 proc.) karta przedpłacona to więcej niż otrzymane pieniądze czy bezosobowy przelew. W tej grupie więcej jest kobiet (41 proc.) niż mężczyzn (33 proc.). Dodatkowe zalety kart przedpłaconych dostrzegają przede wszystkim osoby powyżej 50 roku życia (blisko 41 proc.) oraz respondenci w grupie wiekowej 35-49 lat (38 proc.). Karty jako bardziej wartościowe postrzegane są głównie przez osoby z zarobkami powyżej 5000 zł.

Szczególnie w okresie okołoświątecznym większość pracowników ocenia podarunek od pracodawcy w postaci karty przedpłaconej, jako praktyczne i wygodne rozwiązanie, które firmy powinny chętnie wykorzystywać. Dzięki takiej karcie można korzystać ze zniżek i rabatów, co stanowi realne wsparcie domowego, nadszarpniętego budżetu świątecznego. Jest to prezent bezpieczny, zawsze trafiony i bardziej elegancki niż przelew lub gotówka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.