11.05.2020/08:00

Kasy samoobsługowe w handlu w Polsce. Czy koronawirus powstrzyma rewolucję? [NASZ RAPORT]

Z przyjemnością prezentujemy pierwszy wydany w Polsce kompleksowy raport na temat kas samoobsługowych w handlu spożywczym. Publikacja przygotowana przez zespół dziennikarzy portalu wiadomoscihandlowe.pl zawiera szereg danych, które dotychczas nigdzie nie były publikowane, a także wiele aktualnych informacji na temat planów kluczowych firm.

Z lektury raportu dowiesz się m.in.:

 • Jak wyglądają plany instalacji kas samoobsługowych w Biedronce? W ilu sklepach dyskontowej sieci kasy samoobsługowe były obecne na koniec 2019 r., w ilu na koniec kwietnia 2020 r., a w ilu będą dostępne na koniec 2020 r.?
 • Czy koronawirus będzie miał wpływ na plany inwestycyjne sieci handlowych w obszarze kas samoobsługowych?
 • Które spożywcze sieci handlowe już wdrożyły kasy samoobsługowe? Które prowadzą pilotaż rozwiązania? Które otwarcie deklarują, że nie są zainteresowane kupnem urządzeń?
 • Co w kwestii kas samoobsługowych robią Biedronka, Lidl, Żabka, Kaufland, Carrefour, Tesco i inne sieci handlowe?
 • Dlaczego nie tylko międzynarodowi detaliści, ale również mniejsze, polskie sieci spożywcze inwestują w kasy samoobsługowe?
 • Czy kasy samoobsługowe będą jedynie chwilową modą i przystankiem na drodze do sklepów autonomicznych?
 • Jakie zaawansowane rozwiązania testowane są przez Jeronimo Martins w Portugalii, przez Grupę Tesco w Wielkiej Brytanii i przez Amazon Go w USA?
 • Czym są nanosklepy i kiedy pojawią się w Polsce?
 • Co handel spożywczy może podpatrzeć u sieci non-food w temacie kas samoobsługowych?
 • Czy kasy samoobsługowe mogą stać się sprawą polityczną? Kto i gdzie chce decydować o ich wdrożeniach w drodze... referendum?

Licząca ponad 60 stron publikacja to kompendium wiedzy o kasach samoobsługowych w branży spożywczej. Raport dedykowany jest menedżerom sieci handlowych chętnym do podejrzenia działań konkurencji i przyjrzenia się aktualnym trendom, osobom odpowiedzialnym za wdrażanie innowacji i nowych technologii w sklepach, badaczom rynku, a także wszystkim innym osobom zainteresowanych tematyką kas samoobsługowych. Jeśli czekają Cię decyzje biznesowe związane z kasami samoobsługowymi, lektura naszego raportu powinna pomóc Ci w ich podjęciu.

 
 
 
 
 
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • Doxi 13.05.2020

  6 kas samoobsługowych, obrót jak jedna kasa tradycyjna. I to w założeniu że większe wózki idą do zwykłych kas, bo czym większy wózek to skanowanie idzie wolniej na samoobsłudze (mniejsza ilość produktów nabita na minutę) w związku z wagowymi systemami autoryzacji.

 • klient Kauflandu 07.05.2020

  Kaufland nr 3461 - zero kas samoobsługowych, trzeba sterczeć w kolejce. Zazwyczaj otwarte 2 kasy, czasem 3, a zbudowano ich 8. Czy nie lepiej zlikwidować puste kasy i zrobić tam samoobsługowe, dla klientów robiących mniejsze zakupy?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.