05.06.2017/21:02

Katarzyna Wyszyńska, Super-Pharm Poland: Połączenie świata offline i online to nie kosmos

- Musimy krok za krokiem podążać za konsumentem i być jego przyjacielem – mówiła Katarzyna Wyszyńska, digital manager w Super-Pharm Poland, podczas 10. Kongresu Rynku FMCG 2017.

W trakcie debaty „Big data, e-commerce, nowe technologie – fundamentalne wyzwania dla handlu i przemysłu w dobie rewolucji cyfrowej” Katarzyna Wyszyńska wyjaśniała, że detaliści muszą stawiać na sprzedaż internetową, bo tego oczekują klienci.

– W firmach, w których pojawia się e-commerce, część offline’owa traktuje go jak konkurencję, a to nieprawda, bo uzupełnia on biznes, dając oczekiwaną perspektywę 360 stopni widoku na klienta – mówiła ekspertka z Super-Pharm Poland.

Pytana, jak firma wykorzystuje nowe technologie w zarządzaniu asortymentem i promocjami, wskazywała chociażby na social media jako sposób komunikacji z konsumentami.

– Nie ma możliwości, aby w sprzedaży offline nie wykorzystywać nowoczesnych technologii, chociażby w ramach optymalizacji, której wymaga każdy biznes. Liczba danych, z którymi mamy do czynienia w retailu zmusza to stosowania data miningu [z ang. eksploracja danych – jeden z etapów procesu odkrywania wiedzy z baz danych, polegający na wykorzystaniu szybkości komputera do znajdowania ukrytych dla człowieka, z uwagi na ograniczone możliwości czasowe, prawidłowości w zgromadzonych informacjach] – podkreślała Katarzyna Wyszyńska.

Jako przykład podała szeroko zakrojony program lojalnościowy, dzięki któremu Super-Pharm Poland, posługując się odpowiednimi algorytmami, prowadzi działania spersonalizowane pod kątem klientów. – Być może niewielki sklep spożywczy jest w stanie funkcjonować bez nowych technologii, ale to nie nasza perspektywa – podsumowała eksperta z sieci drogerii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.