18.09.2020/11:20

Kaufland chce przejąć kolejną lokalizację Tesco. Jest wniosek w UOKiK

Kaufland złożył do UOKIKu wniosek o przejęcie części mienia Pearl Jewel sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Siedziba spółki mieści się na ulicy Połczyńskiej 121. Dokładnie tam, gdzie znajduje się kompaktowy hipermarket Tesco.

Wniosek wpłynął do urzędu 16 września. Najprawdopodobniej Kaufland chce przejąć kolejny obiekt Tesco spośród tych, których nie kupiło Netto. 

Ze złożonego wniosku wynika, że w ramach zamierzonej koncentracji Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu („Kaufland”) nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu powierzchni handlowej (koncentracja o której mowa w art. 13 ust. 2 pkt 4 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów).

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m.in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Iwona 18.09.2020

    A ty LAURA, co tak dociekasz? Jesteś dręczonym przez kierownika pracownikiem Tesco, czy może na pasażu masz jakiś butik? Pytam bez ironii bo ja osobiście już nie mogę się doczekać zamknięcia mojego Tesco gdzie panuje tyran. A roboty z umową inną niż śmieciowa nie mogę znaleźć.

  • Laura 18.09.2020

    Wie ktoś ile obiektów do sprzedania ma jeszcze Tesco? Czy znana jest dokładna data Tescexitu z PL?
    Napiszcie proszę co wiecie na temat każdego niesprzedanego obiektu z osobna?
    Kiedy Echo będzie burzyło Kapelankę i rozpocznie prace nad nowym obiektem?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także