18.10.2019/10:50

Kaufland chce rozwinąć linię produktów K – Stąd Takie Dobre z 50 do 200 artykułów

Nowe produkty marki K – Stąd Takie Dobre to tradycyjny polski smak w nowoczesnym wydaniu. Kaufland wprowadził do oferty blisko 50 artykułów, które są dostępne w sklepach sieci w całej Polsce od 17 października. Do końca listopada br. ich lista zwiększy się do 80 pozycji.

O tym, że firma Kaufland wprowadziła do sklepów dwie nowe marki własne K – Stąd Takie Dobre oraz K-Favourites portal wiadomoscihandlowe.pl pisał już wczoraj.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ TAKŻE:

K-Stąd Takie Dobre! - Kaufland wprowadza markę własną nawiązującą do polskiej tradycji
Kaufland walczy o segment produktów premium. Sieć wprowadza do Polski markę K-Favourites

Według danych firmy Inquiry niemal trzech na czterech Polaków interesuje się krajem pochodzenia żywności, którą kupuje, prawie tyle samo (73 proc.) deklaruje, że jest w stanie zapłacić więcej za produkt rolno-spożywczy wiedząc, że pochodzi on z Polski. Co więcej, nasza rodzima kuchnia cały czas pozostaje najpopularniejsza wśród Polaków. Trendy są jasne – tradycyjne, polskie smaki cały czas pozostają pierwszym wyborem polskich konsumentów.

Kaufland wyszedł im naprzeciw i stworzył nową markę własną, która oferuje produkty charakterystyczne dla polskiej kuchni wyłącznie od sprawdzonych, krajowych producentów. Wśród nich można znaleźć między innymi różnego rodzaju pierogi, wędliny, kiełbasy, twarogi, białe i żółte sery, makarony do zupy, ciasta i dania gotowe. Łącznie blisko 50 produktów. Planowane jest systematyczne rozszerzanie oferty. Do końca listopada na półkach sklepów Kaufland będzie dostępnych ponad 80 artykułów od 26 producentów. Pod koniec przyszłego roku marka K – Stąd Takie Dobre ma obejmować już 150-200 produktów.

- Dążymy do tego, aby poprzez produkty marki własnej Kaufland zapewnić klientom jak największy wybór różnorodnych artkułów. Nowa marka K – Stąd Takie Dobre to naturalna odpowiedź na potrzeby naszych klientów, którzy coraz częściej szukają produktów od polskich producentów i chcą cieszyć się ich wysoką jakością w przystępnej cenie – mówi Justyna Przybylska, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej sieci Kaufland.

Już od czwartku 17 października klienci mogą kupić m.in. kiełbasę krakowską suchą, kiełbasę głogowską, kluski śląskie, twaróg krajanka, makaron dwujajeczny do zupy, jabłka prażone czy makowiec.

Już w momencie debiutu oferty K-Stąd Takie Dobre pięć produktów ma oznaczenie „Produkt polski”, promowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ten znak umożliwia zainteresowanym klientom wyszukiwanie produktów wytworzonych w Polsce i składających się w większości z polskich składników zgodnie z polskimi przepisami. Są to jabłka prażone, dwie mieszanki warzyw oraz dwa rodzaje makaronu. Sieć zapowiada, że asortyment z oznakowaniem „Produkt polski” wkrótce się powiększy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • klienta Kauflandu 18.10.2019

    Byle by na każdym opakowaniu było napisane, kto konkretnie jest producentem. I czy faktycznie towar jest wyprodukowany w Polsce.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.