13.01.2017/09:55

Magazyn Kaufland w Bydgoszczy będzie obsługiwał 67 sklepów położonych w północnej części kraju

Panattoni Europe kończy w Bydgoszczy budowę magazynu logistycznego dla sieci Kaufland Polska. W lutym w rejonie ul. M. Dziatkiewicza zakończy się budowa magazynów wraz z chłodnią, które zajmują 45 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja sąsiaduje z Panattoni Park Bydgoszcz, gdzie obecnie również trwa budowa trzeciego budynku o powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych.

Nowy magazyn sieci Kaufland to obiekt dostosowany do potrzeb branży FMCG (produkty szybkozbywalne, m.in spożywcze). Obiekt o powierzchni ok. 45 tysięcy metrów kwadratowych, będzie trzecim magazynem firmy w Polsce i zastąpi dotychczasowy w Bydgoszczy o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych.

Magazyn będzie obsługiwał 67 markety położone w północnej części kraju. W obiekcie będzie pracowało łącznie 250 osób, co oznacza, że do obecnego zespołu dołączy 140 nowo zatrudnionych pracowników. Nowy magazyn zapewni sieci handlowej skrócenie drogi dostaw, co wpłynąć ma między innymi na poprawę świeżości i dostępności wielu towarów.

Centrum logistyczne firmy Kaufland powstaje pomiędzy ulicami ulicy E. Petersena i M. Dziatkiewicza

Kaufland to sieć sklepów wielkopowierzchniowych, należąca do niemieckiej grupy Schwarz. W Polsce ma ponad 200, a w Europie ponad 1200 sklepów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.