16.01.2017/13:48

Kaufland negocjuje ze związkami zawodowymi

W dniu 13.01.2017 r. we Wrocławiu odbyła się druga tura rokowań w związku z trwającym sporem zbiorowym pomiędzy Kaufland Polska a Międzyzakładową Organizacją Wolnego Związku Zawodowego Zmiana Jedność Pracownicza. Związek zawodowy wystąpił z żądaniem wzrostu wynagrodzeń dla pracowników i zwiększeniem norm zatrudnienia w marketach.

Jak poinformowali przedstawiciele związków "pierwsza tura rokowań z 14 października 2016 r. zakończyła się fiaskiem. Tym razem udało się wynegocjować wyższe stawki dla pracowników sieci Kaufland, tj. od 1 marca początkujący pracownik zaczynający pracę w Kauflandzie otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2600 PLN, po 6 miesiącach 2700 PLN, po roku 2800 a po 2 latach 2900 PLN.Oczywiście należy podkreślić, że rynek się zmienia i nie są to ustalenia na lata."

"Korzystając z okazji, że w rozmowach uczestniczyli Przemysław Krajda i Barbara Wejman, zwolnieni wiosną 2016 r. działacze związku, związkowcy zaproponowali przywrócenie ich do pracy jeszcze przed ogłoszeniem wyroku, co na pewno wpłynęłoby pozytywnie na wizerunek spółki Kaufland Polska, ale przede wszystkim poprawiłoby relacje pomiędzy Zarządem Kauflandu a Międzyzakładową Organizacją Wolnego Związku Zawodowego Zmiana Jedność Pracownicza. Decyzję w tej sprawie zarząd spółki ma podjąć najpóźniej do 20 stycznia 2017 roku."

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Monika 18.01.2017

    Ciekawe, kiedy wreszcie Kaufland zwiększy wynagrodzenia takich pracowników, których zatrudnia na umowy zlecenia?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.