28.02.2022/16:43

Kaufland ofiaruje produkty o wartości 1 miliona złotych na pomoc uchodźcom. Wsparcie dostaną również pracownicy

Sieć handlowa Kaufland przekaże za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego, m.in. Caritas Polska, produkty o wartości miliona złotych. W ten sposób operator sklepów spożywczych okaże wsparcie dla ukraińskich uchodźców.

„Z uwagą obserwujemy aktualny rozwój wydarzeń w Ukrainie. Głęboko poruszeni organizujemy szybką pomoc dla uchodźców, którym za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego, m.in. Caritas Polska, przekażemy produkty o wartości miliona złotych – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska.

Zapytaliśmy również sieć Kaufland o to, w jaki sposób zamierza pomóc ukraińskim pracownikom sklepów i magazynów. W odpowiedzi Maja Szewczyk informuje, że w tej wyjątkowej sytuacji sieć stara się także zapewnić jak najlepsze wsparcie naszym ukraińskim pracownikom i ich rodzinom.

„Każdemu pracownikowi, który zdecyduje się tymczasowo wyjechać z kraju, gwarantujemy możliwość powrotu do pracy. Deklarujemy również pomoc dla członków rodziny w znalezieniu zakwaterowania, a osobom, które są zainteresowane pracą w naszej sieci, pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności, w tym uzyskaniu niezbędnych pozwoleń” – podaje przedstawicielka sieci Kaufland.

Dodaje, że Kaufland uruchomił infolinię, pod którą pracownicy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej – także w języku ukraińskim.

Drodzy Czytelnicy! Na bieżąco moderujemy wszystkie komentarze umieszczane pod naszymi artykułami i postami w social mediach. Nie ma przyzwolenia na rosyjską propagandę i dezinformację w sieci. Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl w pełni solidaryzuje się z Ukraińcami i Ukrainkami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także