03.01.2019/10:50

Kaufland ostrzega przed oszustami, którzy oferują darmowe karty podarunkowe

Sieć Kaufland informuje swoich klientów, że nieprawdziwe są docierające do nich komunikaty dotyczące możliwości odebrania darmowej karty podarunkowej z limitem 1000 zł na zakupy w sklepach Kaufland. Także informacje mailowe o konieczności zwrotu rzekomej nadpłaty na rzecz Kauflandu są próbą oszustwa, a Kaufland nie jest ich autorem ani nadawcą.

„Kaufland w żaden sposób nie oferuje kart podarunkowych z limitem 1000 zł ani nie współpracuje z jakimkolwiek podmiotem w tym zakresie. Ponadto Kaufland nie rozsyła żadnych informacji do swoich klientów, kontrahentów czy innych osób o konieczności zwrotu na rzecz Kauflandu rzekomej nadpłaty (w szczególności nasza firma nie współpracuje z Panem Tomaszem Gwozdz, który podaje się za osobę egzekwującą wskazane kwoty w imieniu Kauflandu)” – czytamy w komunikacie

Sieć ostrzega, że treść wiadomości może sugerować konsumentom, że są one wysyłane przez Kaufland. Jednak podmioty rozsyłające te treści w sposób wprowadzający w błąd i bezprawny posługują się danymi Kauflandu, w tym nazwą, logo oraz innymi elementami graficznymi charakterystycznymi dla marek Kaufland i PAYBACK.

Zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności przede wszystkim w zakresie udzielania tym podmiotom jakichkolwiek informacji czy też klikania w linki podane w fałszywych wiadomościach. 

Kaufland nie prowadzi obecnie akcji promocyjnej, w ramach której otrzymać można karty podarunkowe z limitem 1000 zł. Kart podarunkowych nie oferuje również organizator Programu PAYBACK.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.