01.01.2018/00:00

Kaufland otworzył w Białymstoku supermarket z pierwszym w Polsce food courtem

30 listopada br. Kaufland otworzy w Białymstoku nowy market. Będzie to 206. sklep sieci w Polsce i pierwszy w tym mieście. Jednym z najważniejszych elementów sklepu będzie nowoczesna strefa gastronomiczna, która będzie budowała przewagę nad konkurencją.

Nowy sklep sieci Kaufland w Białymstoku jest zlokalizowany przy ul. Bohaterów Monte Cassino 12, obok nowego dworca PKS. Powierzchnia sprzedaży w białostockim markecie wynosi ponad 2000 mkw. Klienci sklepu będą mieć do dyspozycji ponad 180 miejsc parkingowych.

Klienci znajdą w nowym sklepie około 15 tysięcy produktów. Większość z nich to artykuły spożywcze znanych i renomowanych producentów, w większości rodzimych oraz marek własnych sieci Kaufland. Sklep będzie posiadał bogatą ofertę artykułów świeżych – owoców i warzyw, pieczywa prosto z pieca, mięsa, serów oraz wędlin. Na klientów czekać będzie także oferta artykułów przemysłowych, m.in. tekstyliów, AGD, RTV, artykułów sezonowych.

W nowym sklepie znajdziemy także strefę kawiarniano-gastronomiczną, którą Kaufland zaczyna wprowadzać w nowych i wybranych modernizowanych marketach. Obejmuje ona zróżnicowaną ofertę gastronomiczną. Klienci będą mogli skorzystać w niej z około 40 wygodnych miejsc siedzących i darmowego WiFi.

Ofertę sklepu wzbogacą dodatkowo punkty usługowo-handlowe, zlokalizowane w pasażu marketu. Klienci będą mogli skorzystać z usług i produktów salonu prasowego oraz jednego z operatorów sieci komórkowych. W pasażu znajdować się będzie także bankomat.

W nowym sklepie sieci Kaufland wykorzystano ekologiczne rozwiązania, m.in. odzysk ciepła z lad chłodniczych, które jest wykorzystywane do ogrzewania marketu, pompy ciepła, energooszczędne oświetlenie LED, a dobór urządzeń uzależniony był od ich klasy energetycznej. Rozwiązania te tworzą sklep w Białymstoku obiektem energooszczędnym.

Market przy ul. Monte Cassino jest pierwszym sklepem sieci w Białymstoku i 6. w województwie podlaskim. Pozostałe zlokalizowane są w: Hajnówce, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Augustowie i Łomży. W białostockim markecie zatrudnienie znalazło ok. 60 osób.

W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 150 tysięcy pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już ponad 200.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.