17.01.2017/18:59

Kaufland przedstawił związkowcom propozycję zmian wynagrodzeń, ale ...

W nawiązaniu do komunikatu Międzyzakładowej Organizacji Wolnego Związku Zawodowego Zmiana Jedność Pracownicza, dotyczącego podwyżek wynagrodzeń pracowników spółki Kaufland, zarząd sieci poinformował, iż przedstawił obu działającym w spółce organizacjom związkowym (Solidarność i Jedność Pracownicza) propozycję zmian wynagrodzeń.

„Mając na uwadze reprezentatywność związku Solidarność, propozycje zostały w pierwszej kolejności przedstawione tej organizacji. Zarówno wysokość, jak i zasady wdrażania zmian wynagrodzeń zostały przez oba związki wstępnie zaakceptowane zgodnie z propozycją zarządu Kauflandu, przy czym dotychczas nie zawarto w tej kwestii pisemnych porozumień" – informuje dystrybutor w komunikacie.

Przedstawiciele sieci Kaufland podkreślają, że „planowany wzrost wynagrodzeń jest wyłączną decyzją firmy Kaufland Polska, a nie wynikiem jakiejkolwiek działalności związku zawodowego Jedność Pracownicza. Zmiany wynagrodzeń w roku 2017 były zaplanowane przez Spółkę przed rozpoczęciem działalności przez tę organizację związkową. Jedność Pracownicza została o tym poinformowana podczas pierwszego spotkania.”

„Wzrost płac następuje w firmie Kaufland corocznie i został zapoczątkowany przed powstaniem organizacji związkowych w Spółce. Tegoroczny proces wdrażania podwyżek płac odbywa się na standardowych zasadach i nie odbiega od wcześniejszych tego typu procesów. Spółka Kaufland współpracuje z każdym działającym w jej ramach przedstawicielstwem pracowników na zasadach partnerskich.”

Firma Kaufland oczekuje od związku zawodowego Zmiana Jedność Pracownicza, by przekazywał opinii publicznej rzetelne i prawdziwe informacje o przebiegu procesu podwyżkowego, a także o rzeczywistym udziale związku w tym procesie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • von 18.01.2017

    von do siebie szkop

  • Monika 18.01.2017

    Ciekawe, kiedy wreszcie Kaufland zwiększy wynagrodzenia takich pracowników, których zatrudnia na umowy zlecenia?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.