26.11.2020/19:28

Kaufland przejmuje lokalizację hipermarketu E.Leclerc w kieleckim Pasażu Świętokrzyskim

Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu złożył do UOKiK wniosek o nabycie części mienia Wanship sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi. Tym samym Kaufland chce przejąć market E.Leclerc znajdujący się w galerii handlowej Pasaż Świętokrzyski.

W ramach zamierzonej koncentracji Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu („Kaufland”) nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków wynikających z umowy najmu powierzchni handlowej (koncentracja o której mowa w art. 13 ust. 2 pkt 4 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów). 

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także