09.04.2020/08:36

Kaufland przekazał paczki z żywnością dla ponad 100 rodzin

Kaufland przekazał Fundacji Szkoła Na Widelcu produkty, które posłużą do przygotowania paczek z żywnością dla osób będących w trudnej sytuacji w związku w epidemią koronawirusa. „Paczki Dobra” trafią do ponad 100 rodzin w Warszawie i jej okolicach jeszcze przed Wielkanocą.

Ponad 300 opakowań jajek, 200 kostek masła, 800 puszek pomidorów, setki paczek przypraw, makaronów czy ćwierć tony ziemniaków. To tylko część darów, które sieć Kaufland przekazała przedstawicielom Fundacji Szkoła Na Widelcu w ramach wsparcia projektu „Paczka Dobra”. Przekazane artykuły posłużą do stworzenia 130 paczek, które trafią do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji z powodu epidemii koronawirusa, w tym do dzieci mających jeszcze do niedawna zagwarantowany bezpłatny ciepły posiłek w szkole, a które obecnie nie mogą z niego skorzystać.

- W obliczu trudnej sytuacji, z jaką mamy obecnie do czynienia, dostęp do podstawowych produktów spożywczych ma kluczowe znaczenie, dlatego jako sieć handlowa robimy wszystko, by zapewnić go klientom odwiedzającym nasze sklepy. Mamy jednak świadomość, że nie brakuje osób, dla których kupno podstawowych produktów spożywczych stało się wyzwaniem logistycznym i finansowym. Dlatego też zdecydowaliśmy się wesprzeć projekt „Paczka Dobra” i pomóc osobom będącym w potrzebie – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w Kaufland Polska.

Paczki z produktami przekazanymi przez Kaufland trafią do potrzebujących rodzin jeszcze przed Wielkanocą. „Paczki Dobra” będą zawierały również specjalne jadłospisy przygotowane przez dietetyków Szkoły Na Widelcu, które pozwolą na przygotowanie dań z dołączonych artykułów – jedna paczka to posiłek dla czteroosobowej rodziny przez 5 dni. To, jak przygotować posiłki, będzie pokazywał w kanałach social media Fundacji Grzegorz Łapanowski, szef kuchni, aktywista i założyciel fundacji.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.