26.04.2022/15:59

Kaufland przestawia się na zieloną energię. Zainstaluje więcej paneli fotowoltaicznych na dachach sklepów

Sieć Kaufland podpisała umowę z dostawcami, którzy zaopatrzą ją w energię pochodzącą z odnawialnych źródeł. Ma ona pokrywać 100 proc. zapotrzebowania wszystkich placówek należących do firmy, działających w Polsce.

Mowa tu zarówno o sklepach i centrach dystrybucyjnych firmy Kaufland (tych pierwszych jest obecnie 235; drugich trzy), jak również o jej centrali. Umowa podpisana przez sieć z dostawcami zielonej energii nie dotyczy natomiast najemców lokali znajdujących się przy marketach pod tym szyldem.

Fakt, że placówki firmy Kaufland będą zasilane w 100 proc. energią pochodzącą z odnawialnych źródeł potwierdzać mają certyfikaty wydawane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. 

Umowa na jej dostawy to kolejny krok w realizacji przyjętej przez Kaufland strategii klimatycznej. Zakłada ona, że przedsiębiorstwo do 2030 r. zredukuje emisje CO2 uwarunkowaną swoją działalnością o 80 proc. w porównaniu z rokiem 2019.  

Oprócz tego sieć ma w planach kolejne instalacje fotowoltaiczne. Pierwsza z nich zastosowana na dachu marketu przy ul. Długosza we Wrocławiu, zaspokaja kilkanaście procent rocznego zapotrzebowania placówki na energię elektryczną.

W swoich placówkach Kaufland stosuje też inne rozwiązania, które pozwalają ograniczyć zużycie energii oraz emisje dwutlenku węgla. Należą do nich technologia pozwalająca wykorzystywać ciepło pochodzące z instalacji chłodniczych do ogrzewania bądź chłodzenia obiektów.

Standardem w wybudowanych i zmodernizowanych marketach pod tym szyldem są także oświetlenie LED oraz osłony urządzeń chłodniczych zapobiegające utratom zimna i energii.

Sieć wspiera także elektromobilność, montując przy swoich sklepach stacje do ładowania aut elektrycznych. Z samochodu elektrycznego i ładowarki mogą korzystać także pracownicy centrali. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • PowinnoBycZakazane 30.04.2022

    Nie róbcie z nich eko sklepów każdy wie, ze robią to bo po prostu bardziej się opłaca niż kupowanie prądu w tych czasach! widać ze art sponsorowany to juz sie robi smieszne ze aż czytać sie nie da wszystko napiszą co chcesz, abyś zapłacił

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także