20.09.2016/16:43

Kaufland przeznaczy 44 mln złotych na podwyżki dla pracowników

Kaufland podniósł wynagrodzenia blisko 15 tysięcy pracowników. W 2014 r. firma przeznaczyła na podwyżki 12 mln zł, w 2015 r. 27 mln zł, a w tym roku to aż 44 mln zł. Tegoroczny plan wynagrodzeń zakłada podwyżki pensji na średnim poziomie 10 proc.

Wysokość podwyżek w sklepach sieci Kaufland została ustalona na podstawie przeglądów płac, jakie regularnie są przeprowadzane przez niezależne firmy badawcze na zlecenie sieci. Jak zapewniają przedstawiciele operatora „Kaufland od lat realizuje przejrzystą politykę wynagrodzeń, która przewiduje ustalone kwoty dla poszczególnych stanowisk. Pracownik ma pewność co do kwoty wynagrodzenia i już w momencie przyjęcia do pracy dostaje na piśmie informacje o swoich przyszłych zarobkach. Wynagrodzenie nie jest dzielone na część stałą i część zmienną – stawka ustalona dla danego stanowiska jest wynagrodzeniem gwarantowanym.”

Kaufland systematycznie zwiększa środki finansowe przeznaczane na podwyżki. W 2014 r. było to 12 mln zł, w 2015 r. 27 mln zł, a w tym roku to aż 44 mln zł. Tegoroczny plan wynagrodzeń zakłada podwyżki dla blisko 15 tysięcy pracowników, których pensje wzrosną średnio o 10 proc.

Aktualnie docelowe wynagrodzenie pracownika marketu Kaufland w przeliczeniu na cały etat wynosi 2500 zł miesięcznie brutto. Oprócz tego w firmie Kaufland od lat funkcjonuje system dodatków do wynagrodzenia. Pracownicy zatrudnieni w dużych miastach o relatywnie niskim wskaźniku bezrobocia dodatkowo do wynagrodzenia otrzymują 400 zł miesięcznie brutto, natomiast mieszkańcy stolicy oraz miast położonych w bliskiej odległości od Warszawy mogą liczyć na dodatek w wysokości 500 zł miesięcznie brutto. Sieć nie zapomina również o podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników, przeznaczając każdego roku prawie 11 mln zł na szkolenia.

Warto przypomnieć, że sieć Kaufland kilka lat temu podjęła decyzję o zmianie wszystkich umów czasowych na umowy stałe. Obecnie każdy pracownik sklepu po przepracowaniu 7 miesięcy otrzymuje umowę na czas nieokreślony.

Kaufland zarządza obecnie w Polsce siecią ponad 200 sklepów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • pracownik molocha handlowego 21.09.2016

    Czekamy na podobne działania pozostalych sieci.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.