07.07.2020/10:55

Kaufland rozwija usługę click&collect oraz wdraża system Scan&Pay

Kaufland wdrożył usługę Click & Collect w kolejnych sklepach. Od 6 lipca br. możliwość zdalnej rezerwacji produktów jest dostępna już w 14 marketach – we wszystkich placówkach we Wrocławiu, Bydgoszczy i Krakowie oraz w sklepie w Gliwicach. Dodatkowo sieć wdrożyła system płatności Scan & Pay, który upraszcza realizację zamówienia i odbiór zakupów.

Wprowadzone przez Kaufland pod koniec maja rozwiązanie jako pierwsi mogli przetestować klienci sklepów w Bydgoszczy przy ul. Solskiego, w Gliwicach przy ul. Pszczyńskiej oraz we Wrocławiu przy ul. Legnickiej. Usługa Click & Collect spotkała się z pozytywnym odbiorem kupujących, co wpłynęło na decyzję o jej wdrożeniu w kolejnych 11 marketach Kaufland.

W ramach zakupów w modelu click&collect - za pośrednictwem strony e-kaufland.pl - sieć oferuje ponad 1500 produktów, w tym artykuły spożywcze i higieniczne, żywnośc dla zwierząt domowych, czy produkty dla dzieci.

Po skompletowaniu listy produktów użytkownik wybiera punkt odbioru w jednym ze sklepów objętych usługą Click & Collect. Po złożeniu rezerwacji pracownicy Kaufland przystępują do kompletowania zamówienia. By maksymalnie skrócić czas, jaki klient spędza w markecie, sieć wdrożyła system płatności Scan & Pay – pracownik kompletujący zamówione produkty od razu je skanuje i drukuje QR kod, który trafia do wózka z przygotowanymi zakupami. Klienci mogą odebrać produkty w punkcie informacyjnym w zarezerwowanym przez siebie wcześniej przedziale czasowym. Płatności można dokonać przy kasie gotówką lub kartą, po zeskanowaniu wcześniej przygotowanego QR kodu.

Oto lista sklepów Kaufland, w których wdrożona już została usługa click&collect:
- Bydgoszcz, ul. Skarżyńskiego 8
- Bydgoszcz, ul. Solskiego 5
- Bydgoszcz, ul. Wojska Polskiego 16
- Gliwice, ul. Pszczyńska 64
- Kraków, ul. Ćwiklińskiej 14
- Kraków, ul. Norymberska 1
- Kraków, Os. Kombatantów 16A
- Kraków, ul. Bratysławska 4
- Kraków, ul. Wielicka 259
- Wrocław, ul. Legnicka 62A
- Wrocław, ul. Sieradzka 7
- Wrocław, ul. Bardzka 1A
- Wrocław, ul. Długa 37/47
- Wrocław, ul. Jana Długosza 74

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.