23.02.2020/10:07

Kaufland rozwija z Glovo projekt dostaw produktów zamówionych online

Zakupy w sieci Kaufland można już robić przez internet w coraz większej liczbie rumuńskich miast, choć na razie wciąż jedynie przy udziale pośrednika, jakim jest (obecne również w Polsce) Glovo - donosi IGD.

W trzecim kwartale minionego roku usługa dostaw e-zakupów z Kauflandu przez kurierów Glovo została uruchomiona w Bukareszcie. Od tamtej pory poszerzono ją o osiem kolejnych dużych, rumuńskich miast. Klienci mają w tym modelu do wyboru ok. 1,3-1,4 tys. produktów możliwych do dostarczenia do domu.

Z informacji IGD wynika, że Kaufland i Glovo mają plany poszerzenia współpracy o kolejne regiony Rumunii. Nie wiadomo jednak, co z innymi krajami, w tym z Polską. Przypomnijmy, że globalnym partnerem Glovo jest sieć sklepów Carrefour.

W Polsce aplikacja Glovo dostępna jest w Warszawie oraz 12 innych lokalizacjach, w tym Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Na początku obecnego miesiąca pojawiła się w Szczecinie, Toruniu i Bydgoszczy. W zależności od lokalizacji, Glovo pozwala ma składanie e-zamówień m.in. w Biedronce, Żabce, Tesco oraz sklepach Carrefour Express.

Na razie dostawy odbywają się pomimo braku formalnych partnerstw z detalistami. Glovo liczy jednak na to, że uda mu się podpisać umowy z dużymi operatorami spożywczymi obecnymi w Polsce.

Przypomnijmy, że Glovo pojawiło się w naszym kraju w 2019 r. za sprawą przejęcia za 35 mln euro platformy Pizza Portal, rozwijanej wcześniej przez AmRest.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.