18.02.2020/16:49

Kaufland rusza z ofensywą w Polsce. W ciągu sześciu miesięcy sieć uruchomi 9 sklepów

W pierwszym kwartale tego roku sieć Kaufland powiększy się o nowo powstające obiekty w Częstochowie, Piastowie oraz w Zawierciu, a w drugiej połowie roku planowane są także otwarcia nowych marketów w Lublinie, Katowicach i Szczecinie. Operator zapowiada, że to nie koniec planów inwestycyjnych sieci na ten rok.

Przypomnijmy, że w połowie lutego Kaufland uruchomił już trzy nowe sklepy w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Placówki powstały w lokalizacjach po hipermarketach Tesco. Tym samym, w ciągu sześciu miesięcy niemiecki operator uruchomi w naszym kraju 9 sklepów.

Sieć Kaufland dynamicznie rozwija się w Polsce. Aktualnie posiada już 216 marketów w całym kraju
i zatrudnia blisko 16 tys. pracowników różnego szczebla. W związku z kolejnymi planowanymi inwestycjami i otwarciami w różnych miejscowościach, pozycja Kauflandu (…) będzie coraz większa.

Firma sygnalizuje, że nowe inwestycje oznaczają szeroką rekrutację pracowników. Operator podkreśla, że „od wielu lat na bieżąco śledzi aktualne trendy rynkowe zarówno w zakresie wynagrodzeń, jak i warunków pracy, tak aby mimo nieustannie zmieniających się realiów, niezmiennie pozostawać nowoczesnym i atrakcyjnym pracodawcą w segmencie handlu detalicznego.”

- Sukces sieci w Polsce jest wynikiem pracy kilkunastu tysięcy zaangażowanych pracowników. Firma oferuje zatrudnienie w wielu obszarach działalności. Wśród dostępnych ścieżek kariery, wyróżnić można m.in. sprzedaż, logistykę, administrację, pion personalny, prawo i compliance, zakup, zaopatrzenie, finanse i rachunkowość, controlling i wiele innych – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

W swojej polityce personalnej Kaufland stawia przede wszystkim na osoby już zatrudnione w sieci, które mają zapewnione szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Wolne stanowiska w pierwszej kolejności obsadzane są w drodze awansu wewnętrznego, wspierając jednocześnie zmiany stanowisk między działami. Firma stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich pracowników, dlatego oprócz stabilnych warunków pracy i szerokich możliwości rozwoju, oferuje także liczne benefity pozapłacowe.

Na popularnym w branży stanowisku kasjer-sprzedawca wynagrodzenie podstawowe wzrasta wraz ze stażem pracy. Bardziej doświadczeni pracownicy marketów od 1 marca otrzymają nawet 3 900 zł brutto. Jednym ze składników wynagrodzenia jest dodatek motywacyjny w wysokości 500 zł za 100 proc. frekwencję w pracy. Dodatkiem są objęci pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Ma on na celu nagrodzenie pracowników, którzy wyróżniają się dyspozycyjnością i wzorową obecnością w pracy.

Standardową formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Pierwsza umowa, niezależnie od poziomu zatrudnienia, jest zawsze na okres 7 miesięcy, kolejna jest już umową na czas nieokreślony. W zakresie poziomu wynagrodzeń sieć cyklicznie zleca niezależnym instytutom badawczym przegląd zarobków oraz świadczeń pozapłacowych oferowanych przez rynek. Na tej podstawie każdego roku dostosowuje poziom wynagrodzeń i dodatkowych świadczeń.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • koras 19.02.2020

    Oby ich było więcej, i żeby wykupili wszystkie hipermarkety, a Biedronka wszystkie supermarkety, a Żabka wszystkie małe sklepy!

    Handel to stara technologia, tak samo rolnictwo, powinno tak samo zostać przejęte przez Holendów, lepiej pracować jako programista, jest dużo pracy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.