28.09.2019/15:18

Kaufland wkracza na teren byłego Związku Radzieckiego. Sieć pojawiła się w Mołdawii

Sieć Kaufland weszła w tym tygodniu do Mołdawii, otwierając dwa sklepy jednego dnia w Kiszyniowie. Jak zauważa "International Supermarket News", było to wydarzenie symboliczne, bowiem firma po raz pierwszy zainwestowała na terytorium byłego Związku Radzieckiego.

Według Sebastiana Rennacka, analityka LZ Retailytics, Kaufland w ciągu najbliższej dekady może uruchomić w Mołdawii 20 sklepów, tworząc przy tym 2 tys. miejsc pracy.

"ISN" podaje, że w pierwszych dwóch mołdawskich Kauflandach pojawiło się 3,2 tys. indeksów produktowych z tego kraju. W kilku kategoriach, takich jak m.in. wieprzowina, kurczaki, czy ryby, lokalny asortyment stanowi aż 100 proc. oferty.

Mołdawia to jeden z najuboższych krajów Europy, jednak branża handlu detalicznego rozwija się tam dynamicznie. Z oficjalnych danych mołdawskiego odpowiednika GUS wynika, że sprzedaż detaliczna w 2018 r. wzrosła o 7,6 proc. Warto dodać, że rok wcześniej odnotowano spadek sprzedaży o 4,6 proc.

Istotnymi graczami w handlu na Mołdawii są takie firmy/sieci, jak Fidesco, Nr1 Supermarket, Linella, Fourchette, Green Hills Market oraz Metro Cash&Carry.

Kaufland to operator ponad 1,2 tys. sklepów, które zlokalizowane są w Niemczech, Czechach, Polsce, na Słowacji, w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji oraz, od kilku dni, w Mołdawii. Sieć planuje także debiut na rynku australijskim.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.