01.07.2020/09:49

Kaufland wprowadza m.in. w Polsce system oznaczeń dietetycznych Nutri-Score

Sieć Kaufland rozszerza stosowanie systemu oznaczeń dietetycznych Nutri-Score. Zostanie on wprowadzony w ok. 1300 placówkach detalisty w całej Europie. Od stycznia system stosowany był w przypadku marki własnej K-Bio, a obecnie obejmie on także linię produktów wegetariański i wegańskich K-take it veggie.

Kaufland jest jednym z pierwszych detalistów, którzy stosują rating Nutri-Score do oznaczania produktów marki własnej. Obecnie stosowanie tego systemu nie jest obligatoryjne, ma on jednak z punktu widzenia konsumenta liczne zalety.

– Jako detalista chcemy ułatwić naszym klientom świadomy wybór produktów. System Nutri-Score jest zrozumiały i czytelny. Dlatego nie czekamy, aż odpowiednie oznaczanie produktów stanie się wymogiem prawnym, działamy już dziś – mówi Lena Munk, szefowa działu zakupów międzynarodowych w Kauflandzie.

Podobnie jak w przypadku marki K-Bio, wszystkie opakowania produktów marki K-take it veggie będą sukcesywnie opatrywane oznaczeniami Nutri-Score. Kaufland będzie stosował oznaczenia we wszystkich swoich sklepach w Niemczech i innych krajach europejskich.

System Nutri-Score jest pięciostopniowy. Oznaczenia mają postać kolorów i liter – A jest ciemnozielone, E jest czerwone. Litera A i kolor zielony oznacza najzdrowsze produkty, litera E i kolor czerwony – te najmniej wartościowe odżywczo. Obecnie w Unii Europejskiej opakowania produktów spożywczych muszą zawierać takie informacje, jak wartość energetyczna czy zawartość tłuszczów, cukru i soli, jednak system Nutri-Score ma taką przewagę, że wystarczy jedno spojrzenie na opakowanie, by ocenić ogólną wartość dietetyczną produktu i łatwo dokonać wyboru.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.