18.07.2018/13:03

Kaufland wprowadza markę własną - Kuniboo. Sieć rozwija ofertę PL w kategorii tekstyliów

Od kilku lat segment private label w Polsce dynamicznie się rozwija. Jest to bezpośrednio związane z procesem rozbudowywania sieci placówek handlowych i dyskontów. Kaufland wprowadza nową markę tekstylną - Kuniboo. Produkty są dedykowane niemowlętom i dzieciom.

Przypomnijmy, że sieć Kaufland systematycznie rozwija ofertę marek własnych w segmencie artykułów przemysłowych. Niedawno firma wprowadziła nową markę kosmetyczną Bevola. Teraz idzie dalej i proponuje ubranka dla najmłodszych. Artykuły marki Kuniboo przeznaczone są dla niemowląt oraz dzieci do 4 roku życia. Ubranka Kuniboo są modne, wyróżnia je wesoły i kolorowy design oraz specjalny ambasador marki.

 - Naszej nowej marce chcieliśmy nadać wizerunek przyjazny dziecku. Mały i uśmiechnięty szop pracz podkreśla jej atrybuty – wytrzymałość i prostotę oraz jest znakiem rozpoznawczym marki. Jednak nie jest to tylko zwykłe logo. Szop pracz to budząca sympatię postać, która ma codziennie towarzyszyć dziecku w poznawaniu świata – mówi Justyna Przybylska, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej z Kaufland Polska.

Pod nową marką Kuniboo klienci znajdą ubranka na co dzień, m.in. koszulki, spodenki, legginsy, czapki, śliniaki, bieliznę, śpioszki, rajstopy i skarpetki.

Wszystkie produkty marki Kuniboo posiadają certyfikat Ökotex 100, a większość z nich jest jednocześnie wykonana z naturalnych włókien posiadających atest GOTS. Oznacza to, że są to tekstylia wolne od szkodliwych substancji i wykonane z bawełny organicznej. Przy produkcji uwzględniono ochronę surowców naturalnych.

Zgodnie z nową polityką dotyczącą ograniczenia zużycia plastiku sieć Kaufland rezygnuje z tworzyw sztucznych w opakowywaniu swoich produktów. Zastosowane opakowania w produktach Kuniboo są wybrane świadomie, w trosce o środowisko. Tym samym użyto prostych papierowych banderoli i kartoników.

W całej Europie Kaufland ma około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 150 tysięcy pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już ponad 200.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.