24.03.2020/23:29

Kaufland wprowadził we wszystkich sklepach kasy pierwszeństwa dla seniorów

Od wtorku 24 marca br. we wszystkich marketach sieci Kaufland wydzielone zostały specjalne kasy pierwszeństwa dla osób 65+. Osoby starsze są w nich obsługiwane poza kolejnością, dzięki czemu mogą szybciej zrobić najpotrzebniejsze zakupy i uniknąć oczekiwania w kolejce.

Klienci w podesłym wieku znajdują się w grupie ryzyka w związku z panującą epidemią koronawirusa, dlatego sieć Kaufland wprowadziła od wtorku 24 marca br. w swoich sklepach kasy pierwszeństwa dla seniorów. Specjalnie oznaczone kasy są dostępne w każdym z 220 marketów sieci. Może z nich skorzystać każdy klient, ale osoby starsze są obsługiwane poza kolejnością, jeżeli tylko zgłoszą taką potrzebę.

- Mamy świadomość, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej codziennie wykonywane czynności mogą stanowić dodatkowe wyzwanie dla osób starszych. Mając to na uwadze, zdecydowaliśmy się wprowadzić rozwiązanie, które pozwoli seniorom zrobić zakupy szybciej i wygodniej, a tym samym ograniczy ewentualny stres z tym związany – mówi Maja Szewczyk z Działu Komunikacji Korporacyjnej sieci Kaufland.

To kolejne rozwiązanie, na które w ostatnim czasie zdecydował się Kaufland w związku z epidemią koronawirusa. Sieć m.in. zintensyfikowała regularne działania dotyczące czystości i dezynfekcji, wyposażyła sklepy w specjalne stacje do odkażania z płynem dezynfekującym i chusteczkami nawilżającymi oraz rozpoczęła sprzedaż pieczywa pakowanego w szczelnie zamkniętych torebkach. Ponadto w sklepach przypomina się o zachowaniu bezpiecznej odległości, co ułatwiają strefy wyznaczone za pomocą kolorowych taśm. W sklepach montowane są także szyby pleksi dla pracowników kas oraz punktu informacyjnego, a klienci zachęcani są do korzystania z płatności zbliżeniowych.

W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 220 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Zdziwiony 26.03.2020

  Liczy się zysk Kaufland jest nie poważny Sprewą dla telewizji. Kaufland zachęca ludzi starszych do robienia zakupów zamiast namawiać do pozostania w domu

 • Życzliwy 25.03.2020

  Kaufland niech lepiej ograniczy ilość klientów na sklepie w Słupsku bo strach robić zakupy takie tłumy są wpuszczane

 • Orzech 25.03.2020

  Nie wiem po co te ograniczenia w przemieszczaniu się jak naród wie lepiej i od 6.45 już pod marketem sterczy. Taki głodny...

 • Kacha 25.03.2020

  Seniorzy to mają w domu siedzieć i nie powinno ich się zachęcać bo jest dla nich osobna kasa. Patrząc na sytuację a pracuje w sklepie to seniorów jest więcej niż młodych ludzi na zakupach,a podobno to młodzi się nieodpowiedzialni.

 • Prawienormalny 25.03.2020

  Czyli dla większości klientów...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.