05.03.2020/09:56

Kaufland wstrzymuje pakowanie żywności na wagę w pojemniki klientów

Do odwołania ekspedienci sieci handlowej Kaufland w Niemczech nie będą napełniać pojemników wielokrotnego użytku przyniesionych przez klientów. Z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, produkty na wagę będą zabezpieczane opakowaniami jednorazowymi. 

Do tej pory Kaufland oferował taką możliwość w punktach sprzedaży świeżej żywności. Ponadto w kasie coraz częściej klienci płacą kartą, ponieważ boją się, że na banknotach może znajdować się wirus.

Grupa Schwarz, właściciel marketów Lidl i Kaufland sama odczuła uciążliwości związane z koronawirusem. Zachorował jeden z ekspertów z działu IT, który wrócił w ostatni weekend z wakacji. Według rzeczniczki grupy Schwarz, pracownik firmy czuje się dobrze.

Z powodu zarażenia koronawirusem firma podjęła specjalne środki w celu ochrony innych pracowników przed zarażeniem. Zarażona osoba została poddana kwarantannie przez 14 dni, a jego współpracownicy pełnią swoje obowiązki z domu. Powierzchnie biurowe i sale konferencyjne zostały teraz zdezynfekowane.

Wszystkie podróże służbowe do Włoch i innych regionów, w których rozprzestrzenia się wirus, zostały anulowane. Rzeczniczka grupy Schwarz powiedziała, że coraz częściej firma organizuje konferencje wideo i telefoniczne. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.