30.08.2020/11:44

Kaufland automatyzuje łańcuch dostaw. Inteligentne roboty zapakują i wyślą asortyment do sklepów

Kaufland realizuje kolejny etap wdrażania systemów automatycznych, które usprawniają prace magazynów. Sieć zainstaluje maszyny, które zapakują palety w sposób zoptymalizowany pod kątem potrzeb magazynu – czytamy w serwisie lebensmittelzeitung.net.

Kaufland buduje wysoce zautomatyzowane centrum dystrybucyjne, w którym roboty będą pakować palety zoptymalizowane pod kątem magazynu znajdującego się w pobliżu miasta Ingolstadt. 

Planuje się, że od 2023 r. automatyczny system będzie zaopatrywał ponad 100 sklepów w landach Bawarii i Badenii-Wirtembergii. 

Ponad dwadzieścia robotów zamówi cały asortyment suchej karmy, aby zaopatrzyć sklepy w tym regionie. 

To piąty etap automatyzacji logistyki w Kaufland. Pierwsze fazy obejmowały automatyczne magazyny wysokiego składowania, magazyny dla wolno rotujących towarów oraz mniejszą wersję maszyn dla towarów świeżych. 

Czwartym etapem było opracowanie systemu automatycznej kompletacji zamówień na owoce i warzywa, który obecnie działa w czterech magazynach.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także