12.01.2021/14:01

Kaufland z kolejną stacją ładowania pojazdów elektrycznych

Sieć supermarketów Kaufland przy współpracy z GreenWay otworzyła stację do ładowania pojazdów elektrycznych w Łodzi. To już trzecia, po Nowej Soli i Suwałkach, stacja otwarta wraz z tym partnerem.

Popularność transportu nisko- i zeroemisyjnego rośnie z roku na rok. Na koniec listopada 2020 r. liczba samochodów osobowych z napędem elektrycznym wynosiła 17 121 pojazdów. 
Nowa stacja dostępna jest na parkingu Kaufland przy ul. Kilińskiego 296 w Łodzi.

Jej operatorem jest firma GreenWay. Ładowarki o mocy 50 KW, wyposażone w trzy niezbędne złącza CHAdeMO, CCS oraz AC Type 2, pozwalają naładować pojazd nawet w pół godziny, np. przy okazji zakupów, a koszt takiej usługi jest zgodny z cennikiem operatora. 

Wspieranie elektromobilności to element strategii CSR pod hasłem „Zróbmy to razem”, w ramach której realizowane są liczne inicjatywy proekologiczne. Kaufland rozwija projekt stacji ładowania aut elektrycznych, otwierając zarówno stacje własne, jak i te we współpracy z partnerami. Jeszcze w tym roku planowane są kolejne otwarcia stacji GreenWay m.in. we Wrocławiu, Rzeszowie, Elblągu oraz Warszawie. 

Klienci tej sieci sklepów mogą również korzystać z sześciu stacji własnych sieci Kaufland zlokalizowanych w Gdyni (market ul. Morska 82), Krakowie (ul. Bratysławska 4), Płocku (ul. Gałczyńskiego 11), Poznaniu (al. Solidarności 42), Szczecinie (ul. Struga 29) oraz Zielonej Górze (ul. Lwowska 2).  

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 130 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 225 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także