19.11.2019/11:29

Kaufland zainstalował kasy samoobsługowe już w 50 supermarketach w Polsce

Kasy samoobsługowe są już dostępne dla klientów w 50 supermarketach sieci Kaufland w całej Polsce. W każdym z nich działa od 4 do 6 takich maszyn. Firma zapowiada instalowanie maszyn w kolejnych sklepach.

Z danych sieci Kaufland wynika, że z kas samoobsługowych korzysta nawet kilkadziesiąt procent klientów danego marketu. Analizując koszyk zakupowy klientów, którzy korzystają z kas samoobsługowych, jest on nieco mniejszy, niż klientów korzystających z kas tradycyjnych. Jest to zgodnie z rynkową tendencją, kasy samoobsługowe wykorzystywanie są do mniejszych, szybkich zakupów. Jednocześnie skracają kolejki przy kasach tradycyjnych.

Sieć Kaufland zapowiada, że „mając na uwadze komfort naszych klientów, planujemy rozwijać to rozwiązanie i doposażać w kasy samoobsługowe kilkanaście marketów rocznie.”

W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia niemal 150 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 212 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników. Asortyment sieci Kaufland liczy średnio ponad 15 000 produktów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Oluś 26.02.2020

    Wiem że artykuł stary ale dopiero na niego trafiłem szukając gdzie są kasy samoobsługowe w Poznaniu. Mam nadzieję że instalacje zlecili ludzie rozumni i kasy mają możliwość płatności gotówkowych.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.