11.06.2020/17:03

Kaufland zainwestuje 300 mln euro w Rumunii w tym roku

Niemiecki detalista przeznaczy te pieniądze głównie na zakup gruntów, remodeling starych sklepów oraz otwarcie nowych placówek.

Takie informacje podaje portal romania-insider.com. Nakłady inwestycyjne Kauflanda w Rumunii mają być przeszło dwukrotnie wyższe niż w zeszłym roku, gdy sieć zainwestowała 148 mln euro.

Do końca obecnego roku fiskalnego, czyli 28 lutego 2021 roku, Kaufland otworzy w sumie 13 nowych sklepów. Cztery z nich już rozpoczęły działalność.

- Otworzymy jeszcze dziewieć sklepów w tym roku fiskalnym. To da nam wskaźnik na poziomie prawie 10 otwarć na każdy rok. Nic nie zmieniło się w naszych planach – powiedział Marco Hoessl, general manager Kauflanda w Rumunii.

Jednym z największych tegorocznych czynników mających wpływ na rozwój biznesu niemieckiej sieci w Rumunii miał kanał e-commerce. Przedstawiciele firmy podkreślają, że tylko w ciągu jednego miesiąca sprzedaż osiągnęła roczne plany. Usługa zamawiania produktów przez telefon okazała się sukcesem, gdyż zapewniła dostęp do zdalnych zakupów nie posiadających smartfonów oraz kart bankowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.