18.04.2019/12:00

Kaufland został placówką pocztową, ale nie pohandluje w zakazane niedziele [TYLKO U NAS]

30 sklepów sieci Kaufland formalnie stało się placówkami pocztowymi - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. To efekt umowy, jaką sieć sklepów zawarła niedawno z firmą PointPack. Jednak, w przeciwieństwie do sieci Żabka, która też ma umowę z PointPackiem, Kaufland nie zamierza wykorzystać okazji do otwierania sklepów w niedziele objęte zakazem handlu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Aida 21.11.2021

  W Ciechanowie jest otwarty w każdą niedzielę

 • LidiaN 10.10.2021

  To ciekawe, że w Niemczech sklepy są zamknięte i jakoś nikt tam nie narzeka. W PRL-u sklepy były otwarte do 18, w soboty do 14 i w niedziele zamknięte. Żyliśmy dobrze. Mieliśmy dla siebie czas, odwiedzaliśmy się, nie prowadziliśmy konsumpcyjnego stylu życia i co najważniejsze, mniej jedliśmy żywności wysoko przetworzonej z półek sklepowych, mieliśmy mniej chorób cywilizacyjnych jak cukrzyca, nadciśnienie i nowotwory. Szkoda, że większość komentujących widzi tylko czubek własnego nosa i jest mało refleksyjna. Skoro tak bardzo nie przeszkadza Wam praca innych w supermarketach w niedzielę, to zgłoście się sami na nadgodziny. Chętnie zobaczyłabym, jak Wam idzie po miesiącu. "Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma", jak mówi przysłowie.

 • LidiaN 10.10.2021

  Wcale nie, jak zwykle kłamstwo. W Świdnicy od kilku niedziel, Kaufland ma się dobrze i nawet na ich stronie w informacjach o sklepie jest napisane, że czynny od 9.00 do 20.00 w niedzielę.

 • Marta 28.05.2021

  W kaufie z premią po dwóch latach można zarobić 2400 netto. Często pracuje się po 6 dni pod rząd, jak była handlowa niedziela pracowało się nawet 8 dni pod rząd. Ta wolna niedziela od handlu, to był jedyny pewny wolny dzień, którego nikt nam nie zabrał.

 • Polas 25.04.2019

  Kaufland ma przefukane. Za to samo na żabkę bluzgali, że „omija prawo” i jest „niepolskim sklepem”. To co się będzie działo z Kauflandem, który ma jednoznaczne niemieckie korzenie? Przecież pójdzie taki hejt, że ho ho. I nieważne że przecież nie robią nic złego. W mowie nienawiści i obrażaniu wszystkich to my akurat jesteśmy w top ten.

 • skrobski 25.04.2019

  I świetnie, dobry pomysł, zresztą tak jak w przypadku żabek, tyle, że oczywiście zaraz się odezwą jakiejś mądrale z solidarności że to zdrada, zbrodnia i Bóg wie co jeszcze. Niestety zawsze znajdą się tacy, których głównym zajęciem jest przeszkadzanie żyć i zarabiać innym.

 • Dariusz 25.04.2019

  To, że sądy jednogłośnie stają po stronie żabek to dla mnie dowód, że w tym domu wariatów jakim jest nasz kraj, w którym produkuje się te absurdalne ustawy o zakazie handlu jest jeszcze jakiś głos rozsądku, jakaś ostoja normalności, przecież te żabki były absolutnie niewinne!

 • Kain 23.04.2019

  Kaufland widocznie nie chce się kopać z pisowskim koniem. Pis dąży do opanowania sądów, jak mu się to uda to następnie będzie likwidował wolne media a następne w kolejce są związki zawodowe i partie polityczne. To standard działania w takich krajach jak Wenezuela, Białoruś, Rosja czy Węgry gdzie siły populistyczne dążą do likwidacji demokracji i wdrożenia systemu monopartyjnego.

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.