25.02.2020/11:41

KE szykuje integrację europejskiego rynku płatności

Komisja Europejska przedstawi jesienią nową strategię integracji europejskiego rynku płatności. Celem, jak informuje Euractiv, ma być zmniejszenie uzależnienia od schematów Visa i Mastercard oraz ułatwienie ekspansji lokalnych systemów kartowych – podaje bankier.pl.

Idea europejskiej alternatywy wobec organizacji Visa i Mastercard powraca. Zmienia się jednak koncepcja, która miałaby do tego celu prowadzić. Jak czytamy w serwisie bankier.pl, wcześniej rozważano stworzenie schematu kartowego na podobieństwo chińskiego UnionPay, a teraz szansy upatruje się w połączeniu lokalnych systemów płatności funkcjonujących w wielu państwach UE.

Bankier za portalem Euractiv, donosi, że Komisja Europejska ma zaprezentować jesienią zarys strategii nakierowanej na stworzenie na kontynencie „zintegrowanego i innowacyjnego sektora płatności detalicznych, który będzie w stanie konkurować z globalnymi graczami”.

Więcej na bankier.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.