30.07.2018/07:35

Kim są tajemniczy właściciele sieci dyskontów Svetofor?

Svetofor - dyskontowa sieć handlowa, która właśnie wchodzi do Rumunii, a chce się pojawić również w Polsce - należy do rodziny Sznajderów, a dokładniej dwóch braci, którzy rozpoczęli budowę sieci sklepów w Krasnojarsku na Syberii. Przedsiębiorcy bardzo dbają o swoją anonimowość.

Jak podaje rosyjski „Forbes”, jesienią 2016 roku pracownicy Syberyjskiej Izby Handlowej przeprowadzili działania poszukiwawcze mające na celu dotarcie do właścicieli sieci. W tym celu zostawili w sklepach sieci Svetofor pisma z propozycją współpracy.

- Współpracujemy ze wszystkimi przedsiębiorcami w regionie, ale biznesmeni Sznajderowie nie skontaktowali się z nami – powiedzieli przedstawiciele izby.

O przedsiębiorcach z Krasnojarska niewiele wiadomo. Jak mówi o nich konkurencja, bracia prowadzą ukryty styl życia, wychodząc na ulicę tylko w nocy. Jednak nie zawsze tak było.

W 1994 roku Sznajderowie utworzyli spółkę Lenkom, która zajmowała się dystrybucją piwa i napojów słabo alkoholowych. Spółka współpracowała z największymi producentami piwa, takimi jak Bałtika, Oczakowo, Heineken i inni.

Svetofor zarządza obecnie siecią ok. 800 sklepów dyskontowych w Rosji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.