28.11.2018/09:36

Kimberly-Clark rozmyśliło się ze sprzedaży biznesu w Europie

Koncern Kimberly-Clark  zdecydował, że nie będzie sprzedawać europejskiego oddziału firmy, gdyż oferta, jaką firma otrzymała za odnogę, do której należy popularna marka papieru toaletowego Scottex była dużo niższa niż oczekiwany miliard euro.

Źródła podają, że przewidywana transakcja miała być na kwotę 1,2 mld euro, ale pewne czynniki, w tym problemy z procesem Brexitu, spowodowały znaczące obniżenie jej do około 800 mln euro. Taka suma nie była satysfakcjonująca dla amerykańskiego giganta. Zainteresowanych kupnem było dwóch inwestorów - Centerbridge Partners i  Goldman-Sachs Capital Partners syndicate. 

Europejski oddział Kimberly Clark wystawiono na sprzedaż tego lata jako część planu oszczędzania firmy na dużą skalę. Europejska gałąź koncernu obejmuje takie marki jak Andrex (UK i Irlandia), Hakle (Austria i Szwajcaria) i Scottex (Belgia, Włochy i Hiszpania).

Kimberly-Clark boryka się ze zmianami w gospodarce spowodowanymi wzrostem e-commerce, budżetem firm, prywatnymi markami i zmianami nawyków konsumentów. Do 2021 roku gigant planuje oszczędzić wskutek reorganizacji 1,75 mld euro.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.