14.12.2017/12:19

Klienci Carrefoura będą mogli odbierać zakupy z Coolomatów

Zakupy ze sklepy internetowego sieci Carrefour będzie można odbierać w Coolomatach. Francuski detalista, podobnie jak przed kilkoma tygodniami sieci Auchan oraz Piotr i Paweł, rozpoczął testy dostaw zakupów do maszyn umożliwiających przechowywanie żywności w różnych temperaturach.

Przypomnijmy, że o tym iż Coolomaty wejdą we współpracę z co najmniej dwiema dużymi sieciami handlowymi informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi 13 września br. Miesiąc później producent urządzeń wszedł w sojusz z Piotrem i Pawłem, a w połowie listopada Coolomat stanął także przed pierwszym w Polsce sklepem Auchan Supermarket (Simply Market po rebrandingu).

W tym tygodniu do wymienionego grona dołączył Carrefour. Pierwsza maszyna dedykowana tej sieci detalicznej stanęła przed centrum handlowym Atrium Promenada w Warszawie, w którym w środę uruchomiony został hipermarket w nowym koncepcie Carrefour Pro, kładący duży nacisk na łączenie doświadczeń online i offline.

Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, kolejne Coolomaty Carrefoura umieszczane na czynnych 24 godziny na dobę parkingach przy warszawskich hipermarketach sieci. W przyszłości klienci sieci będą mogli korzystać z co najmniej dwóch kolejnych maszyn do przechowywania i odbioru zamówionej przez internet żywności. Jedna z nich stanie na przy CH Atrium Targówek, druga przy CH Atrium Reduta.

- Obecnie testujemy pierwszy Coolomat w CH Promenada, ale analizujemy kolejne potencjalne lokalizacje. Warunkiem jest parking dostępny dla klientów przez 24h. To wyklucza część sklepów w Warszawie, ale mamy takie lokalizacje, które spełniają taki warunek, wśród nich są m.in. nasze sklepy w CH Targówek, czy CH reduta -  mówi Ronan Martin, dyrektor operacyjny Carrefour Polska.

Spółka Coolomat w ostatnich miesiącach zwiększyła liczbę maszyn zainstalowanych na terenie Warszawy do ok. 30. Jeśli współpraca z partnerami detalicznymi będzie układać się pomyślnie, to w przyszłym roku powstaną pierwsze Coolomaty poza stolicą. W orbicie zainteresowań firmy znajdują się największe miasta i aglomeracje Polski, takie jak Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Poznań, Łódź, czy Górny Śląsk.

Firma Coolomat w ostatnich tygodniach nawiązała współpracę nie tylko z sieciami handlowymi, lecz również z podmiotami działającymi na rynku cateringowym. Od dłuższego czasu spółka działa też w sojuszu z internetowym targiem żywności RanoZebrano.pl, a dawniej współpracowała z Delikatesami Alma.

Czytaj także:
Carrefour Pro - w Warszawie ruszył hipermarket przyszłości [FOTOGALERIA]

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.