20.06.2020/10:42

Klienci sklepów masowo ignorują nakaz noszenia maseczek. Sieci nic nie mogą zrobić?

Coraz więcej osób chodzi bez maseczek w sklepach. Bezradne są sieci handlowe, bezradny jest sanepid. Skuteczna byłaby tylko policja, ale ją wzywa się rzadko – informuje wyborcza.pl.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

13 komentarzy

 • Vendor 02.07.2021

  Jeżeli państwo nie potrafi i chyba nie chce egzekwować prawa to jest samowola i epidemia nigdy się nie skończy, bo na mądrość obywateli nie można liczyć

 • oli 28.06.2021

  Obsługa w sklepach nie chodzi w maskach - np. w Piekarni Oskroba w Parku Mila Park w Płońsku

 • oli 28.06.2021

  Obsługa w sklepach nie chodzi w maskach - np. w Piekarni Oskroba w Parku Mila Park w Płońsku

 • Kamil 26.06.2021

  Proponuję to znieść bo nic to nie daje!!!!

 • Ewela 08.06.2021

  Ludzie są głupi,wyprane,chore mózgi,nawet maseczki im nie pomogą,chcesz nosic ok,ale nie zwracaj uwagi innym,bo pewnie nosisz tą samą od poczatku pandemìi

 • Iwona Prudencka 08.12.2020

  To wina pracowników sklepów. Gdyby byli uprzejmi i kulturalni, a nie chamscy i roszczeniowi, być może kilka osób by z życzliwości odpowiedziało zasłonięciem przy kasie twarzy. Można się dogadać, ale trzeba umieć.

 • Wkurzony,chamski sprzedawca 02.10.2020

  Co znaczy robiły to po chamsku?Każdy ,który nie założy maski może powiedzieć ,że zwrócenie mu uwagi jest chamskie.Nie tędy droga.A tym,co pozabierali pracownikom premie z tego powodu,że ryzykują zdrowie i życie bym jaja powyrywał lub dziury gipsem zalał.

 • budulinek 25.09.2020

  A propos. Policja nie przyjeżdża na podobne wezwania, bo już wie, że delikwent nie przyjmie mandatu - i słusznie.

 • Co z Wami ludzie 14.08.2020

  Jak powiedzą, że wirus utrzymuje się na wysokości 1m, to wszyscy na czworaka beda chodzić? Robicie co każą, e nie do końca wiecie po co. Zero wiedzy na temat wirusów, zero wiedzy na temat szkodliwości noszenia tej maski.

 • Katowice 06.08.2020

  Ty sprzedawca jestes zwyklym podciepem bez wlasnego myslenia. Tyle

 • Sprzedawca potencjalny zarażony 23.06.2020

  12 godzin chodzę w maseczce by chronić kolegów koleżanki z pracy. Dezynfekcja co chwilę kasy terminali płatniczych czy stanowisk klamek itd. Wchodzi rosły facet, wysportowana kobieta a po prośbie o założenie maseczki Wielkie oburzenie i teks" jestem chory niebmusze". W takim razie pytam po co przepis skoro jest martwy!?. Ja dam radę 12 godzi a klient 5 minut nie wytrzyma? Umrze mi na sklepie? To po co przychodzi - ryzykuje życie? Czy dla zasady żeby udowodnić że państwo go chroni tworząc absurdy za nasze podatki. W ten sposób to my Pandemii nie zakończymy. Szkoda że nasze komentarze idą w eter a nie do ministerstwa. Może tworzący ten przepis w sobotę wybrali by się do jakiegoś sklepu i zobaczyli jak wchodzących 1000 klientów dziennie ma gdzieś walkę z wirusem i życie i zdrowie innych.

 • Albert 22.06.2020

  Jak zwykle - pytanie o sens tego przepisu. Place zabaw, parki, kościoły - wszędzie tam ludzie są bez masek (mniejsza o sens, logikę, legalność). I nagle każe im się wkładać szmatę na dziób w sklepie. Żadna przyjemność. Poniekąd to rozumiem, ale ja noszę przyłbicę - trochę wygodniej.

 • Sprzedawca ze Społem 21.06.2020

  W sklepie w którym ja pracuję też jest podobny problem. Na początku walczyły z tym ekspedientki. Niestety robiły to po chamsku. Nie pomagały upomnienia kierowników. Uspokoiły się dopiero jak na pasku nie zobaczyły premii. Na drzwiach sklepu i w wielu miejscach ma sklepie jest stosowna informacja o zasłanianiu twarzy. Na tym koniec. Skoro Państwo tworzy przepis, który tak łatwo omijać to ja nie mam zamiaru wdawać się w kłótnie z Klientami.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.