29.09.2016/10:44

Klient Tesco z zarzutami. Celowo mylił jabłka z marchewkami

Aidan Martin Devlin przyłapany został na oszustwie w sklepie Tesco znajdującym się w mieście Newtownbreda w Irlandii Północnej. Usłyszał on zarzut 25-krotnego składania fałszywych oświadczeń w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - donosi "Independent".

Rozprawa Devlina przed sądem miała miejsce w miniony piątek. W jej trakcie 53-latek przyznał się do stawianego mu zarzutu w 12 przypadkach. Co dokładnie robił Devlin, że wylądował w sądzie? Otóż celowo, kładąc na samoobsługowej wadze znajdującej w dziale z owocami i warzywami jabłka, wskazywał urządzeniu, iż waży marchewki.

Takie działanie miało na celu obniżenie ceny kupowanego produktu. "Independent" zauważa, że na stronie Tesco Direct cena kilograma marchewek wynosi 60 pensów, podczas gdy kilogram jabłek Granny Smith kosztuje 2 funty.

Pomysłowy mieszkaniec Irlandii Północnej pozna wyrok za cztery tygodnie.

Czytaj więcej w "Independent".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.