22.09.2020/16:57

Odwiedzająca sklepy zakażona koronawirusem klientka usłyszała wyrok sądu

Kobieta, która złamała zasady kwarantanny, którą przechodziła w wyniku zakażenia koronawirusem i pojechała do sklepu do sąsiedniej gminy, usłyszała wyrok sądu. Została skazana na karę więzienia w zawieszeniu i grzywnę. Zapłaci też koszty sądowe – podaje serwis msn.com.

Jak donosi portal msn.com, w dniu 10 września 2020 r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie Barbary B., która była oskarżona o to, że w dniu 23 kwietnia 2020 r. wiedząc, że jest osobą zarażoną wirusem SARS-CoV-2, oddaliła się z miejsca zamieszkania w Wólce Grochowskiej, gm. Długosiodło, tj. miejsca, gdzie zgodnie z decyzją powiatowej stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Wyszkowie, miała odbywać nałożoną na nią kwarantannę i udała się na teren sklepu spożywczego w Kobylinie, gm. Goworowo, w którym przebywała obsługa i inni klienci, tym samym sprowadzając niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej COVID -19, tj. o czyn z art. 165 §1 pkt. 1 k.k. 

Sąd skazał Barbarę B. na karę jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący trzy lata, grzywnę w wymiarze 125 stawek dziennych po 10 zł każda, zaliczył okres tymczasowego aresztowania w ilości 61 dni, zobowiązał Barbarę B. do informowania Sądu o przebiegu próby na piśmie co pół roku i obciążył oskarżoną kosztami i opłatami postępowania w sprawie. Wyrok jest prawomocny.
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Prawy 26.09.2020

    Zobaczcie gdzie jest ta miejscowość. Co to za szkodliowość czynu. Ta pani powinna miec wszystko umożone.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także