16.08.2018/12:48

Kłótnia w kolejce do kasy w Walmarcie. Osiem osób poważnie rannych

W jednym z marketów sieci Walmart, zlokalizowanym na przedmieściach Filadelfii, w kolejkach do kas wywiązała się sprzeczka pomiędzy dwoma klientami. Nagle jeden z nich wyciągnął pistolet i zaczął strzelać. Osiem osób zostało rannych – informuje serwis USA Today.

Według relacji serwisu USA Today, pomiędzy dwoma mężczyznami, stojącymi w równoległych kolejkach do dwóch kas, wywiązała się kłótnia. Nie wiadomo, o co poszło, ale nagle jeden z mężczyzn wyciągnął pistolet z saszetki swojej towarzyszki i oddał „co najmniej 10 strzałów”, po czym oboje zbiegli z miejsca zdarzenia. W trakcie ucieczki wyrzucili broń z samochodu i odjechali z parkingu, jednak szybko wjechali w samochód policyjny i zostali zatrzymani.

W wyniku strzelaniny osiem osób zostało rannych, jednak życiu żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo. Jedna z poszkodowanych to ciężarna kobieta, która nie została postrzelona, ale doznała kontuzji podczas upadku. Tuż po zdarzeniu nie udało się ustalić, czy wśród ranionych był także drugi uczestnik kłótni. Ranni zostali także dwaj policjanci, w których pojazd uderzyli uciekający przestępcy.

Polica ocenia, że incydent był bardzo niebezpieczny i mógł się skończyć znacznie gorzej, jeśli wziąć pod uwagę, że w Walmarcie w chwili zdarzenia był tłum kupujących, a strzały były oddawane na małej wysokości, co groziło rykoszetami od twardej podłogi.

Strzelający do tłumu szaleniec „zdecydowanie był pod wpływem jakichś narkotyków” – podsumowuje USA Today.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • xxl 17.08.2018

    USA to jednak fascynujący kraj :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.