26.04.2020/09:33

Kobieta zakażona koronawirusem poszła na zakupy. Trafiła do aresztu, grozi jej osiem lat więzienia

Dwa miesiące spędzi w areszcie 54-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego, która poszła z mężem na zakupy mimo iż wiedziała, że jest zakażona koronawirusem - podaje Radio Zet.

Jak relacjonuje Radio Zet, kobiecie postawiono zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Grozi jej za to do ośmiu lat więzienia. Oprócz tego może dostać 30 tys. zł kary.

Według lokalnych mediów, zdarzenie miało miejsce w czwartek 23 kwietnia. Kobieta chora na COVID-19 wraz z mężem objętym obowiązkową kwarantanną wybrali się do sklepu w Kobylinie. "Tuba Wyszkowa" podaje, że małżeństwo zostało zatrzymane w drodze powrotnej ze sklepu przez ubranych w kombinezony ochronne policjantów.

Policja zawiadomiła o sprawie prokuraturę. 54-latka została w piątek zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Z kolei w sobotę Sąd Rejonowy w Ostrołęce zdecydował, że kobieta spędzi teraz dwa miesiące w tymczasowym areszcie. To najbardziej surowy ze środków, jakie mogły być w tym przypadku zastosowane.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • do JAro 29.04.2020

  Tak, wszyscy zostali poinformowani. Klienci którzy byli również. Niestety właściciele są na kwarantannie i sklep zamknięty.

 • lol 27.04.2020

  Ciekawe ile powinno grozić tym co rozpętali koronawirusowego zajoba ---- dożywocie co najmniej , bez możliwości warunkowego zwolnienia . I jeszcze na dodatek robią testy , które nie są absolutnie wiarygodne -- to są słowa ministra zdrowia w wywiadzie dla radia RMF FM z dn. 13. 04. 2020r Więc pytam kim trzeba być aby tego nie rozumieć . Obecnie film jest ze wszystkich portali usuwany , aby dalej bezmózgim mydlić oczy .Pewnie ten komentarz nie zostanie zaakceptowany , bo dzisiaj prawda jest traktowana jak przestępstwo , a uczciwy człowiek jak bandyta , a do tego wszystkiego nie ma wolności nijakiej !!!!!!

 • Kristi 27.04.2020

  Ta kobieta pojechała celowo do osiedlowego sklepu do Ciechanowa 5 km od domu źeby po zaraźać ludzi, mąź był z nią chciała się zemścić na niewinnych ludziach. To paskudna baba, zadzwoniliśmy na policję, bo ona cały czas chodziła. To straszne co oni zrobili. Bardzo surowa kara dla nich, i bardzo wysoka grzywna. 7 osób że sklepu jest na kwarantannie..ale ona zaraziła jeszcze w innych miejscach. Dlaczego tacy ludzie źyją.

 • Jaro 27.04.2020

  A gzy została poinformowana załoga sklepu, gdzie ta Pani z mężem robiła zakupy? To ważne, żeby dobrze odkazić sklep!

 • D. 26.04.2020

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.