20.04.2020/08:17

Kolejna Biedronka zamknięta z powodu koronawirusa. Pracownicy w kwarantannie

Biedronka w Gnieźnie przy ul. Roosevelta została zamknięta z powodu zakażenia jednej z kasjerek koronawirusem - donosi portal gniezno.naszemiasto.pl.

29-letnia pracownica sklepu trafiła do izolacji, a 22 osób z załogi, które miały kontakt z tą kasjerką, zostało skierowanych w piątek wieczorem na kwarantannę. Kierownictwo sklepu podjęło decyzję o zamknięciu placówki. W sobotę i niedzielę (18-19 kwietnia) prowadzona była dezynfekcja sklepu.

"Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas zawsze najważniejsze, dlatego natychmiast reagujemy i będziemy reagować zawsze wtedy, kiedy nasze działania mogą je dodatkowo zwiększyć. Sklep sieci Biedronka przy ul. Roosevelta w Gnieźnie został zamknięty z powodu pozytywnego wyników testu u jednego z pracowników tego sklepu. Sanepid poinformował nas o wyniku testu w piątek 17 kwietnia o godz. 23:30, a następnie zostały wdrożone wszystkie stosowne procedury obowiązujące w naszej firmie. Zgodnie z nimi sklep został przez nas niezwłocznie zamknięty. Wszyscy pozostali pracownicy tej placówki – zgodnie z zaleceniami Sanepidu – zostali poddani kwarantannie. W sobotę 18 kwietnia sklep został także poddany dezynfekcji przez wyspecjalizowaną firmę. Biedronka przy ul. Roosevelta w Gnieźnie w dniu 20.04.2020 została ponownie otwarta dla klientów naszej sieci i funkcjonuje w godzinach od 6:00 do 21:00" - poinformowało Biuro Prasowe sieci Biedronka, należącej do spółki Jeronimo Martins Polska S.A.

To nie pierwszy przypadek wykrycia COVID-19 u pracownika sieci Biedronka. Wcześniej koronawirusa stwierdzono u kasjerki zatrudnionej w jednym ze sklepów detalisty zlokalizowanym w Grifinie (woj. zachodniopomorskie).

Inna Biedronka, w Oławie (woj. dolnośląskie), została zamknięta pod koniec marca z powodu tego, że w placówce zakupy robiła zakażona klientka. Kwarantannie poddani zostali wówczas tylko ci pracownicy sklepu, u których stwierdzono duże prawdopodobieństwo bliskiego kontaktu z osobą zakażoną.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Afuser 07.07.2020

  Tak zamykają biedronkę z powodu COVI 19 a w nowym Sączu na Tarnowskiej cała załoga jest na kwarantannie ,i ściągają pracowników z innych sklepach gdzie jest sanepit

 • Marcin..... 24.05.2020

  Kiedy ludzie w końcu zaczną samodzielnie myśleć....

 • wit 11.05.2020

  To miło czytac ze PREZESI I SZEFOSTWO Biedronki troszczy sie o zdrowie klentów itd. niemniej to tylko propaganda i pustosłowie. A DLACZEGO? otoz dlatego ze chociażby w Olsztynie w Biedronkach nie ma na wejsciu rekawiczek foliowych , nie ma (chociaz wisza jakiesm małe, niesprawne, tandetne srebrne pojemniczki na płyn) płynu do dezynfekcji rak koszyki sa obrzydliwie brudne, ludzie są wpuszczani przez ochrone do sklepu takze w grupach i BEZ MASECZEK mimo koniecznosci ich noszenia o odstepach nie ma wcalemowy bo nikt tego w BIEDRONKACH W OLSZTYNIE nie pilnuje i nie przestrzega! Do tego samoobsługowe kasy ich czytniki wiecznie sa ufajdane i brudne sa te wagi przy nich , tasmy kasowe takze sa brudne az strach wykładac na nie zakupy poprstu. Dekada-Biedronka w olsztynie nie ma nigdy płynu odkazajacego i rekawic a pracownicy chodza bez maseczek , Biedronka na Kołobrzeskiej ma super ochroniarza który wiecznie sterczy przy drzwich do sklepu i pail papierochy i dmucha dymem itd

 • Prof.dr.hab. Klozetowy 04.05.2020

  Ziemia jest płaska! Epidemii nie ma! Szczepionki nie działają!! Kebaby tylko z Cebulą

 • xyz 26.04.2020

  I co z tego? Mało to zakażonych ludzi chodzi po ulicach. Jedna kasjerka na setki tysięcy zatrudnionych, tak jakby zaczęto wypisać ilu ludzi było chorych na grypę! Nie siejcie paniki, nie ma żadnej epidemii! Kiedy to zrozumiecie?!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.