05.03.2020/11:46

Kolejna fala zwolnień grupowych w polskim Tesco

Tesco Polska likwiduje sklep formatu Compact Hipermarket w Puławach. Spółka poinformowała organizację związkową NSZZ Solidarność Tesco, że zwolni do 60 osób. Wypowiedzenia umów o pracę mają być wręczane już pod koniec marca br. 

Tesco zwolni ze sklepu w Puławach około 50 osób pracujących na stanowiskach podstawowych i 10 osób sprawujących nadzór nad pracownikami. Redukcje etatów wynikają ze zmiany struktur organizacyjnych w Centrum Dystrybucji i mają związek z przyczynami ekonomicznymi.

Zwolnienia grupowe odbędą się w planowanym terminie od 26 marca do 30 kwietnia 2020 r.

W piśmie przesłanym związkowi Tesco Polska informuje, że w związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach zwolnień grupowych, pracownikom przysługiwać będzie odprawa pieniężna w wysokości zgodnej z postanowieniami ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. z 2003 r. Nr 90, poz. 844 ze zm.).
 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • kamil 06.03.2020

  Nie pisz głupot, ponieważ od dobrych kilku lat kierownik sklepu nie ma żadnych możliwości by zamawiać towar. Zamówienia idą centralnie, sklepy same sobie nie mogą nic zamawiać więc nie pisz bzdur jak nie wiesz.

 • Nocka w Tesco 05.03.2020

  Już ci mówię co ma wspólnego zmiana struktur i zwolnienia. Przychodzi jakąś ruda, albo blondi, albo inna kretynka, robi loda pod biurkiem i dostaje stanowisko szefa. Nie umie zarządzać, zamawia więcej towaru niż pracownicy są w stanie wyłożyć. Jeden pracownik działa na trzech działach więc nawet tam gdzie by mógł zadbać nie da rady. Na noc nie ma pieniędzy, ale na nadmiarowe dostawy do umierającego molocha już kasa jest. Ciągle awarie sprzętu roboczego i sanitarnego zniechęcają do dokładania ale "dupa trzymająca władzę" nie widzi problemu.

 • askier 05.03.2020

  1 kierownik na 5 pracowników?? to już się nie dziwię że to pada..

 • 55 05.03.2020

  "Tesco zwolni ze sklepu w Puławach " / "redukcje etatów wynikają ze zmiany struktur organizacyjnych w Centrum Dystrybucji"
  Co ma jedno wspólnego z drugim?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.