21.06.2021/12:30

Kolejna lokalizacja po Tesco zajęta przez dyskont. Tym razem nie przez Netto, lecz przez sieć Aldi

W Pleszewie przy ul. Sienkiewicza 43A, w miejscu, w którym dawniej działał sklep Tesco, otwarta zostanie w środę 23 czerwca placówka sieci Aldi. Będzie to już 174. sklep niemieckiego dyskontera w Polsce.

Sklep w Pleszewie jest 12. sklepem otwartym od początku tego roku w Polsce oraz 16. sklepem Aldi w województwie wielkopolskim. Przygotowany jest zgodnie z nowym konceptem wizualnym marki, którego motywem przewodnim jest świeżość, widoczna zarówno w sposobie aranżacji przestrzeni, jaki i asortymentu oraz jego ekspozycji. Sklep wyposażony został w krajalnicę do chleba i małe wózki zakupowe dla najmłodszych klientów.

Łączna powierzchnia nowego sklepu Aldi wynosi ponad 1,45 tys. mkw. To więcej od średniej powierzchni sprzedaży sklepów tej sieci, która na początku ubiegłego roku wynosiła 817 mkw. (dane z "Przewodnika po handlu w Polsce 2020").

Najnowszy Aldi w Polsce otwarty będzie od poniedziału do soboty w godz. od 6 do 22, a w niedziele handlowe od 9 do 20. Pracę w sklepie znalazło kilkunastu pracowników.

Przypomnijmy, że właściciele Aldi Nord deklarowali, że w Polsce do końca 2021 r. dyskontowa sieć rozrośnie się do 200 sklepów. Z każdym kolejnym rokiem liczba ta ma wzrastać. Plany na sam 2021 r. obejmują otwarcie 45 nowych obiektów, co oznacza znaczne przyspieszenie rozwoju względem ostatnich lat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także