22.03.2019/10:15

Kolejne miasto w USA rozważa zakaz funkcjonowania sklepów bez kas Amazon Go

Koncept sklepu bez kas Amazon Go może paść ofiarą przepisów antydyskryminacyjnych, jakie wprowadzają kolejne amerykańskie metropolie. Chodzi o regulacje, w myśl których sklepy nie mogą odmawiać przyjmowania zapłaty gotówką. Obowiązują już one w New Jersey i Filadelfii, a teraz przymierza się do ich wprowadzenia San Francisco – informuje CNBC.

Lokalni prawodawcy argumentują, że odmowa przyjmowania w sklepach gotówki może dyskryminować najuboższych obywateli, którzy mogą nie posiadać konta w banku ani karty kredytowej. Nie przyjmują do wiadomości argumentów biznesu, który przekonuje, że płatności bezgotówkowe są bezpieczniejsze, zmniejszają ryzyko rabunku oraz utrudniają unikanie podatków.

Planowane przez San Francisco regulacjach początkowo miały nie obejmować sklepów Amazon Go, ponieważ brak kasjerów niejako z definicji wyklucza obrót gotówkowy. W obecnie procedowanej wersji przepisów zrezygnowano jednak z takiego wyłączenia – relacjonuje CNBC.

Obecnie sklepy Amazon Go można policzyć na palcach obu rąk, jednak zgodnie z doniesieniami Bloomberga z jesieni ubiegłego roku koncern planuje uruchomienie aż 3 tys. placówek do końca 2021 r.

Amazon próbuje znaleźć sposób na ominięcie zakazów obowiązujących już w New Jersey i Filadelfii. Firma ostrzega, że jeśli to się nie uda, to po prostu wykreśli te miasta ze swoich planów ekspansji formatu Amazon Go.

Źródło: cnbc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.