19.06.2020/09:58

Kolejne salony Empik wznawiają działalność. Udało się porozumieć z centrami handlowymi

Co czwarta lokalizacja, w której salon Empik został zamknięty z powodu odstąpienia od umowy najmu, wznawia działalność. To efekt kolejnych renegocjacji czynszu z zarządcami galerii handlowych, które zakończyły się sukcesem.

Negocjacje między Empikiem a częścią wynajmujących zakresie zmiany warunków najmu, przyniosły pierwsze pozytywne rozstrzygnięcia. Empik otwiera właśnie trzy salony – Wrocław Francuska, Gliwice Rybnicka i Łomianki. Pod koniec maja i w pierwszej połowie czerwca działalność wznowiły już Empiki: Białystok Galeria Jurowiecka, Warszawa Plac Unii, Sopot Centrum Haffnera, Oława Galeria Oławska, Racibórz Rybnicka i Tychy City Point.

- Negocjacje z wynajmującymi tych obiektów przebiegały pomyślnie i  były bardzo produktywne - mówi cytowany w komunikacie Cezary Kupiec, dyrektor operacyjny Empiku. - Obie strony wykazywały dużą otwartość i zrozumienie, służące wypracowaniu wspólnego rozwiązania na zasadzie win-win. Dostosowanie warunków współpracy do nowej sytuacji i do prognozowanych skutków pandemii stało się koniecznością, aby zapewnić poszczególnym obiektom handlowym perspektywy na przyszłość. Musimy pamiętać, że pewne lokalizacje są znacznie bardziej dotknięte kryzysem niż inne, a poziom obrotów i odwiedzalności nie wróci w nich do poziomu sprzed pandemii, nawet w perspektywie kilku lat - dodaje przedstawiciel sieci Empik.

Przypomnijmy, że decyzję o wypowiedzeniu umów w przypadku ponad 40 salonów znajdujących się w centrach handlowych Empik podjął na początku maja. Zbiegło się to w czasie z "restartem" działalności większości sklepów działających w galeriach handlowych w związku z poluzowaniem rządowych obostrzeń wprowadzonych w trakcie pandemii COVID-19.

Empik zapewnia, że "negocjacje z wynajmującymi w przypadku pozostałych salonów w odstąpieniu umów najmu wciąż trwają", jednak spółka nie ujawnia szczegółów tych rozmów.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • pons 20.06.2020

    Zlikwidowali tez empik we Wroclawiu, na stacji PKP :(

  • Abb 19.06.2020

    W Bydgoszczy w Zielonych Arkadach salon zlikwidowali, zostały puste regały.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.