06.04.2020/17:02

Kolejne zakażenie pracownika w polskim Amazonie. Ilu chorych jest naprawdę?

Odnotowano kolejne zakażenia koronawirusem w polskich magazynach firmy Amazon. Koncern nie ujawnia, ilu naprawdę jest chorych, a ilu poddanych kwarantannie – alarmuje portal onet.pl.

O kolejnym przypadku zakażenia kornowairusem poinformował czytelnik Onetu, pracujący w magazynie w Sosnowcu. Podaje on, że kwarantannie poddano kilka osób mających styczność z zakażonym, jednak nie przeprowadzono dezynfekcji i nie zamknięto hali. Z relacji sygnalisty wynika, że pracownicy koncernu są przerażeni i żądają całkowitego zamknięcia magazynów na czas epidemii.

Portal potwierdził doniesienie u rzeczniczki firmy Magdaleny Węglewskiej i próbował się dowiedzieć, czy zakażeń było więcej, a także ile osób do tej pory poddano kwarantannie – na te pytania jednak rzeczniczka „unika odpowiedzi od dłuższego czasu”.

Anonimowi pracownicy Amazona donoszą o jeszcze jednym zakażeniu, do jakiego doszło w magazynie w Kołbaskowie pod Szczecinem – po potwierdzonym już wcześniej zakażeniu w podłódzkich Pawlikowicach byłby to trzeci przypadek odnotowany w firmie z USA. Doniesienie z Kolbaskowa także okazało się prawdziwe. Zgodnie z zapewnieniem rzeczniczki, jest on obecnie poddany leczeniu.

Czytaj więcej na stronie onet.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.