25.12.2016/23:32

Komisja Europejska wydała zgodę na przejęcie Allegro

Fundusze Cinven, Permira i Mid Europa Partners otrzymały zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Allegro i Ceneo. Zdaniem urzędników KE, transakcja nie zachwieje konkurencją na unijnym rynku.

- Komisja stwierdziła, że planowana transakcja nie wzbudza obaw, jeśli chodzi o konkurencję, zwłaszcza że działalność firm i ich rynki są powiązane w ograniczony sposób - przeczytać można w komunikacie Komisji.

Przypomnijmy, od 2008 r. serwisy Allegro i Ceneo należały do południowoafrykańskiej Grupy Naspers. Ta zdołała sprzedać je za 3,253 mld dolarów, co stanowi ok. 12,7 mld zł.

Wśród potencjalnych nabywców Allegro od Grupy Naspers jeszcze parę miesięcy temu wymieniano m.in. takie firmy, jak Alibaba, eBay, fundusz CVC Capital Partners, a nawet Grupa Onet.pl i Grupa Wp.pl.

Allegro istnieje od 1999 roku, kiedy to założył je holenderski przedsiębiorca Arjan Bakker. Początkowo było zwykłym serwisem aukcyjnym, a dziś ponad 85 procent kupowanych na Allegro przedmiotów to rzeczy nowe i sprzedawane po stałej, ustalonej cenie. Każdego dnia na Allegro sprzedaje się blisko 760 tysięcy przedmiotów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.