20.08.2020/12:12

Koncern Johnson & Johnson przejmuje dużą firmę farmaceutyczną

Johnson & Johnson przejmie producenta leków na choroby autoimmunologiczne, Momenta Pharmaceuticals. Transakcja będzie opiewać na 6,5 mld dol. Według agencji Bloomberg jest to największa tegoroczna fuzja w branży farmaceutycznej.

Johnson & Johnson ogłosił, że zawarła ostateczną umowę przejęcia Momenta Pharmaceuticals, firmy, która odkrywa i opracowuje nowatorskie terapie w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Wartość transakcji to około 6,5 miliarda dolarów. Za tę kwotę JNJ nabywa pełne prawa do nipokalimabu, klinicznie zweryfikowanego, potencjalnie najlepszego w swojej klasie przeciwciała anty-FcRn.

Johnson zapłaci 52,50 dol. za każdą akcję Momenta Pharmaceuticals. Cena akcji firmy biotechnologicznej wzrosły w tym roku ponad dwukrotnie dzięki rozwojowi programowi badań klinicznych dla noworodków z rzadkimi schorzeniami układu krwionośnego.

Po zakończeniu połączenia akcje Momenty nie będą już notowane na NASDAQ Global Select Market. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w drugiej połowie 2020 r.

Według agencji Bloomberg transakcja jest największą tegoroczną fuzja w branży farmaceutycznej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także