08.11.2016/16:13

Kongres Słodycze 2016: E-handel słodyczami napotyka na bariery

70-80 proc. zakupów słodyczy w tradycyjnych sklepach odbywa się na zasadzie impulsu. Ta interakcja z konsumentem ma miejsce w sklepie. Tymczasem zakup w e-commerce jest w zasadzie zaplanowany, nie ma tu miejsca na spontaniczność – to tylko jedna z barier w rozwoju tego kanału sprzedaży, na który wskazali eksperci uczestniczący w Kongresie Słodycze 2016.

Sprzedaż żywności przez internet jest istotnie różna niż sprzedaż artykułów przemysłowych. – Internet oferuje nam jedynie obrazy. Zdjęcie świeżego i czerstwego chleba są w zasadzie identyczne. E-commerce pozbawia konsumentów pełni wrażeń sensorycznych, co może zniechęcać do tego kanału sprzedaży – powiedział podczas Kongresu Słodycze 2016 Adam Gajewski, dyrektor Centrum Badań i Rozwoju Mondelez Polska. Jego zdaniem, pomysłem na zminimalizowanie tego problemu mogłoby być stworzenie innego sposobu nawigacji w e-sklepach – z wizualizacjami 3D każdego produktu­.

Innym utrudnieniem dla rozwoju sprzedaży słodyczy przez Internet może być brak odpowiedniej infrastruktury technologicznej, chociażby siatki chłodzonych paczkomatów (nazywanych coolomatami). – W naszym sklepie sprzedajemy wyłącznie takie produkty, które nie wymagają kontrolowanej temperatury. Nie znam takiego modelu biznesowego, który legitymizowałby ekonomicznie sprzedaż przez Internet żywności świeżej i ultra świeżej – powiedział w trakcie Kongresu Słodycze 2016 Jacek Palec, prezes sklepu internetowego BDsklep.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • alicja.kubiak@hurtum.pl 09.11.2016

    W sprzedaży detalicznej i hurtowej e-commerce na pewno jest właściwym kanałem dla kupujących cyklicznie określone kategorie produktów w tym słodycze. A kto z nas nie ma swoich ulubionych słodyczy po które sięga min. raz na tydzień?

    Nie zadawajcie tego pytania swoim dzieciom ;-)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.