30.03.2016/13:58

Koniec ery kas fiskalnych w Polsce! Nadchodzi fiskalna rewolucja?

W dniu 30 marca 2016 roku zakończyła się era kas fiskalnych – ogłosił Michał Pawłowski, wiceprezes spółki Innova. Czy aby na pewno?

W Polsce rocznie sprzedaje się średnio ok. 200 tys. kas fiskalnych. Liderami rynku są Novitus, Posnet i Elzab. Teraz iPOS, mały start-up z sektora FinTech rzuca gigantom rękawicę. - Raz na jakiś czas na każdym rynku pojawia się produkt rewolucyjny, czyli taki który sprawia, że nagle zupełnie zmieniamy naszą perspektywę. Przykładem może być iPhone, który swego czasu zmiótł z rynku popularne wówczas pseudo-smartphony. W branży motoryzacyjnej rewolucją można określić samochody produkowane przez firmę Tesla. Co ciekawe, zazwyczaj rewolucji na rynku dokonują firmy lub osoby, które wcześnie niekoniecznie na danym rynku funkcjonowały, dzięki czemu nie są skażone stereotypami i nie wiedzą, że „się nie da” – komentuje Jacek Kucharzewski, wiceprezes iPOS.

Jego firma wprowadza na rynek pierwsze kompleksowe rozwiązanie do obsługi płatniczo-fiskalnej, przygotowane z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach. Kasoterminal iPOS duet ma się stać synonimem szybkości i wygody. – Nasz produkt zmieni podejście do prowadzenia biznesu i obsługi klienta w punkcie sprzedaży – przekonuje Kucharzewski. Zwraca uwagę, że kasoterminal iPOS duet jest zintegrowanym rozwiązaniem, które umożliwia fiskalizację sprzedaży oraz obsługę płatności za pomocą jednego, poręcznego urządzenia.

iPOS duet łączy w sobie terminal płatniczy oraz drukarkę fiskalną. Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje także specjalnie zaprojektowany, nowoczesny i elastyczny system kasowy do zarządzania sprzedażą. Terminal płatniczy jest jednocześnie komputerem kasoterminala, zapewniającym działanie aplikacji do prowadzenia sprzedaży i sterującym działaniem drukarki fiskalnej. Takie rozwiązanie sprawia, że za pomocą tego samego urządzenia przedsiębiorca może obsługiwać sprzedaż i jednocześnie przyjmować płatności kartami. Dodatkowym atutem posadowienia aplikacji sprzedaży poza fiskalną, ściśle certyfikowaną częścią urządzenia, jest możliwość jej aktualizacji i rozwoju wraz z rozwojem potrzeb użytkownika. Producentem rozwiązania płatniczego VX 820 DUET, zastosowanego w iPOS duet, jest firma Verifone.

Partnerami zapewniającymi bezpieczne i szybkie procesowanie transakcji za pomocą kasoterminala iPOS duet są firmy mBank i ITCARD.

Drukarka fiskalna, na której spoczywa terminal jest najwyższej klasy urządzeniem fiskalnym spełniającym wymogi Ministerstwa Finansów, które otrzymało homologację Głównego Urzędu Miar, potwierdzającą zgodność z wymogami fiskalnymi w Polsce. Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Innova. - Kilka lat temu w branży fiskalnej popularny był slogan „kasa fiskalna szczęścia nie daje, ale lepiej być nieszczęśliwym z dobrą kasą niż z kiepską”. Jak można z takim nastawieniem podchodzić do projektowania urządzeń? Jak można tak traktować ludzi, którzy będą później z nich korzystać? My tworząc kasoterminal iPOS duet wszyliśmy ze skrajnie odmiennych założeń. Nasz produkt ma znieść ograniczenia związane z kasami a jednocześnie zapewnić łatwość i intuicyjność obsługi na poziomie współczesnego smartphone’a – tłumaczy Michał Pawłowski, wiceprezes spółki Innova.

Kasoterminal iPOS duet wyposażony jest w specjalne oprogramowanie, przygotowane przez firmę iPOS. System umożliwiający bezawaryjne i szybkie wykorzystywanie funkcjonalności urządzenia zamknięty został w intuicyjnym i nowoczesnym interfejsie. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane przez specjalistów od ergonomii, projektowania aplikacji i handlu detalicznego w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez samych sprzedawców. Dzięki temu iPOS duet zapewnia łatwą obsługę transakcji kartowych, szybkie wyszukiwanie produktów po nazwie, współpracę z czytnikami kodów kreskowych, automatyczny odczyt ważonych towarów, modyfikację paragonu na każdym etapie sprzedaży, dzielenie zapłaty na różne formy płatności czy obsługę zwrotów na dowolnym kasoterminalu w sieci i wiele innych funkcji, wspierających rozwój biznesu i podnoszących komfort obsługi klienta. Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane, a w połączeniu z portalem iPOS web, umożliwia skonfigurowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorcy.

Autor Łukasz Rawa

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.